Košarkašice Crvene zvezde osvojile su 30. šampionsku titulu pošto su u četvrtom meču finalne serije plej-ofa ŽKLS savladale Partizan 1953 rezultatom 75-45 (15-15, 16-1, 24-19, 20-10) i sa 3:1 u pobedama odbranile trofej.

Crveno-bele su na ovaj način stigle do treće zvezdice na grbu kao prvi klub iz crveno-bele porodice.

Crno-bele su bolje ušle u utakmicu, povele 10-4, ali tada su i stale. Crvena zvezda je izjednačila na 10-10, zatim je ekipa aktuelnog osvajača Kupa Milana Cige Vasojevića mini serijom došla do 15-10, i tada je šampion Srbije napravio seriju koja je prelomila pobednika susreta i donela treću zvezdicu. 15-15 je bilo na kraju prve četvrtine, a Zvezdina serija se nastavila i tokom cele druge četvrtine.

Crvena zvezda je ukupnom serijom 21-1, došla do dvocifrene prednosti na poluvremenu (16-31), a zatim je usledila trojka Nevene Naumčev u nastavku meča, i poeni Jelene Jovanović za šampionsku seriju 26-1 i 16-36. Klausen je pogodila za domaći tim nakon 15 minuta igre. Nije bilo opuštanja u Zvezdinim redovima, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 35-55.

Crno-bele su u poslednjoj četvrtini pokušale da se vrate u meč šutevima za tri poena, ali bezuspešno. Crvena zvezda je rutinski održavala prednost, da bi Đurđina Đokić u 38. minutu trojkom donela i maksimalnih 75-40. Do kraja su uspele crno-bele da smanje na konačnij 75-45. Crveno-bele su tako potpuno zasluženo osvojile odbranile titulu u šampiona Srbije i donele 43. trofej u vitrine kluba.

Najefikasnija je bila Biljana Stjepanović sa 18, i dobila je priznanje za a najefikasniju košarkašicu finalne serije.