U uzbudljivoj završnici u Podgorici, košarkašice Crvene zvezde poražene su od Budućnosti u 13.kolu WABA lige: 59-58 (14-13, 17-17, 11-12, 17-16).

Veoma izjednačena utakmica, neizvesna od samog starta, sa dramatičnom završnicom u hali sportsko-kulturnog centra Univerziteta Crne Gore. Crvena zvezda je na 1:38 pre kraja utakmice imala „minus 7“, a zatim i napad za pobedu.

Od meča u Beogradu koji je Crvena zvezda rešila u svoju korist, Budućnost je angažovala tri pojačanja, ostvarila četiri pobede, i u nešto izmenjenom sastavu dočekala duel sa crveno-belim damama. Prva četvrtina je bila putokaz kako će se utakmica razvijati. Crvena zvezda je povela, vezanim poenima Ivane Katanić stigla do plus 5 (5-10), domaći tim je serijom od šest vezanih poena preuzeo prednost, da bi trojkom Nikoline Džebo imao i minimalno vođstvo pred drugu četvrtinu, 14-13.

Džebo je pokušala da „odlepi“ svoj tim, ali je to odmah presekla trojkom Milina Mišeljić, da bi iz drugog puta domaća ekipa uspela da preuzme kontrolu nad utakmicom serijom 8-0, a Tamara Kapor je nakon 2+1 donela i maksimalnu prednost Podgoričankama, 27-18. Kombinovanim poenima Snežane Bogićević i slavljenice Milice Bojović Zvezda je uspela da se vrati u meč i na odmor između dva poluvremena ode sa jednim poenom minusa, 31-30.

Veoma čvrsta treća četvrtina, sa jako malo koševa. Gledali smo rezultatsku klackalicu, smenjivanje u vođstvu, Crvena zvezda je imala dva puta prednost od tri poena, Budućnost jednom, a Jelena Vučetić je trojkom izjednačila na 42-42 pred ulazak u poslednjih deset minuta.

Izgledalo je da će nakon serije 10-0 Budućnost prelomiti utakmicu pre kraja i zabeležiti pobedu, što se činilo još izvesnijim kada je Jelena Vučetić ubacila oba penala na 1:38 pre kraja meča i donela Budućnosti sedam poena razlike, a Zvezda izgubila loptu u napadu. Ali, to su bili poslednji poeni za domaći tim. Usledile su dve vezane trojke šampiona Srbije, prvo Mina Đorđević, zatim i Ivana Katanić, prvi poeni nakon prve četvrtine. Ostalo je 25 sekundi do kraja, Nevena Naumčev je „ukrala“ loptu Anđeli Mitrašinović i Zvezda je imala napad za pobedu, ali ga nije iskoristila. Spetljale su se crveno-bele i sreća je ovog puta bila na strani Budućnosti, koja je ostvarila pobedu 59-58.

Mina Đorđević je postigla 13 poena, Mišeljić i Bojović po 10, Ivana Katanić 9.

Već u utorak Crvena zvezda dočekuje Triglav u Beograd i pobedom bi se izjednačila na čelu tabele sa bugarskim Beroem. Nakon duela sa slovenačkim predstavnikom izabranicama Dragana Vukovića ostaje još četiri meča, iz kojih su potrebne dve pobede za plasman na Fajnal for.

U utorak je na programu duel sa Triglavom, ali već u četvrtak Zvezda je u Novom Sadu i igra sa Novosadskom ŽKA.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 2 (2as 1ukl), Tešić, Bogićević 6 (3sk 2as), Zukanović (3sk), A.Katanić 8 (4sk 3as 2ukl), I.Katanić 9 (5sk 3as 1ukl), Bojović 10 (6sk), Đorđević 13 (5sk), Mišeljić 10 (5sk), Vulović.