Kadetkinje KKŽ Crvena zvezda Kombank poražene su u meču za trofej šampiona Srbije na finalnom turniru u beogradskoj dvorani „Mega factory“: 71-82 (30-26, 16-15, 10-21, 15-20).

Završni turnir Triglav ženske kadetske lige Srbije održao se od 19. do 21. aprila 2019. u beogradskoj dvorani „Mega factory“, u naselju Braće Jerković. Organizator Finalnog turnira bio je Ženski košarkaški klub Art basket, a pored domaćina i KKŽ Crvena zvezda Kombank učesnici su bili Partizan 1953, Radivoj Korać, Vrbas Medela, Novosadska ŽKA, Proleter 023 i Duga Šabac.

Crveno-bele su na putu do finala bile uspešnije od Novosadske ŽKA u četvrtfinalu poenima Milice Matić uz zvuk sirene (68-67), zatim u polufinalnom duelu, u derbiju od Partizana 1953 (69-65), dok su u borbi za trofej poražene od ŽKK Radivoj Korać.

U finalnom meču videli smo dva poluvremena. Crveno-bele su odlično ušle u utakmicu i otvorile serijom 10-0, protivnik uspevao da smanji razliku i da izjednači, ali su crveno-bele uspele ponovo da steknu prednost koju su održavale tokom prvog poluvremena za 41-46.

U nastavku je usledilo novo izjednačenje (48-48, 23. minut), a potom i prvo vođstvo Koraća u 24. minutu (53-52). Nominalni domaćin finala je serijom 11-0 u finišu stigao do 62-52 (29. minut) i treću četvrtinu završio sa 62-56.

Crveno-bele su „jurile“ rezultat u poslednjoj deonici, pokušavale da se domognu neizvesne završnice, ali ovog puta nisu upele u nameri i ekipa Koraća je stigla do zvanja šampiona Srbije.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde bila je Milica Matić sa 20 poena, Marija Avlijaš je ubacila 13, Marta Mitrović 12.

Trener Zvezdinog kadetskog tima, Zoran Akanović:

Znali smo da će biti teško, uostalom takav je bio ceo turnir. Mi smo nedavno okupili ovaj sastav i zaista sam ponosan na naše igračice. Bez obzira na poraz u finalu pokazale su da su dobar tim.

KKŽ Crvena zvezda: Vuldridž, Avlijaš 13, Čorto 10, Zečević 3, Marković, A.Mitrović, Matić 20, Runić 6, Kovačević, Kecman 7, Veselinović, M.Mitrović 12.