Košarkašice Crvene zvezde Kombank poražene su u Bugarskoj, od ekipe Montane 2003 u okviru 5. kola WABA lige 82-71 (19-17, 28-13, 19-13, 16-28).

Četvrti vezani poraz u regionalnom takmičenju šampiona Srbije. I pored izjednačene prve četvrtine, Montana je u drugom periodu stekla veliku prednost serijom , koju je potvrdila u trećoj četvrtini, a crveno-bele su uspele da izbegnu visok poraz u finišu.

Zvezda dobro otvorila utakmicu, imala i šest poena prednosti (4-10), vođstvo do samog finiša, ali je ekipa Montane preko Radostine Dimitrove i dobrim procentom šuta sa distnce stigla do 19-17 na kraju prvih 10 minuta.

Na startu druge deonice igralo se koš za koš, a onda je usledio neshvatljiv pad u igri Crvene zvezde i serija Montane 16-0 koja u potpunosti prelomila utakmicu (41-23), i od tad je domaća ekipa imala kontrolu nad utakmicom i uvela je u svoj ritam. Zvezda puna četiri minuta bez koša, bez rešenja u napadu što je donelo samo devet poena u drugoj četvrtini i minus od 17 poena na poluvremenu, 47-30.

Ekipa Montane je i na startu treće deonice imala veliku seriju (10-0) i stigla do maksimalnih plus 27 (57-30), što je Zvezda prekinula tek sredinom četvrtine sa šest vezanih poena, ali na kraju trećeg perioda imala i dalje veliki zaostatak, minus od 23 razlike, 66-43.

U poslednjih deset minuta Montana je stigla u dva navrata do maksimalne prednosti od 27 poena razlike, ali su crveno-bele uspele da spreče visok poraz i u finišu prepolove razliku domaće ekipe do konačnih 82-71.

Najefikasnija je bila Milica Bojović sa 18 poena, pratile su je Ivana Katanić sa 17 i Maša Janković sa 11 poena.

U subotu Crvenu zvezdu očekuje duel protiv Radničkog iz Kragujevca, a zatim i meč protiv ekipe Celja pred reprezentativnu pauzu.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Mitrović 2 (2sk), Mišeljić 3 (2sk), Deurić 7 (2sk), Đokić (4as), Vulović 4 (7sk 2blk), Nedeljkov 3 (4as), Katanić 17 (5sk 6as 3ukl), Čorto, Bojović 18 (3sk 3ukl), Tešić, Mandić 6 (2sk 4as), Janković 11 (5sk 1blk). Trener: Dragan Vuković