Košarkašice Crvene zvezde nastavile su da ređaju pobede. 20.trijumf u šampionatu Srbije crveno-bele su ostvarile u Nišu protiv ekipe Studenta ubedljivim rezultatom 71-46 (20-11, 11-10, 22-8, 18-17).

Samo dva dana nakon pobede u Bugarskoj protiv Montane, izabranice Dragana Vukovića savladale su ekipu Studenta.

Crvena zvezda je otvorila utakmicu u Nišu serijom 11-2, kombinovanim poenima Marte Vulović i Nevene Naumčev, a Ivana Katanić donela prvu dvocifrenu prednost (15-4). Nevena Naumčev je postavila 20-11 za kraj prvog perioda. U drugoj četvrtini videli smo malo poena, čvrste odbrane, Zvezda je uspela da dođe do 12 poena prednosti, Jovana Jeremić pogodila za „minus 10“ za kraj prvog poluvremena, 31-21 za Crvenu zvezdu.

U trećem kvartalu Zvezda je prelomila utakmicu u svoju korist, sa dve velike serije. Prvo 6-0, zatim i 12-0 i došla do nedostižne prednosti, nakon 2+1 poena kapitena Aleksandre Katanić (49-24). Snežana Bogićević je pogodila za 53-24 nakon trideset minuta igre.

U poslednjem periodu utakmice šampion Srbije je stigao do maksimalne prednosti od 30 poena, posle poena Marte Vulović, (35-65). Domaćin je uspeo do kraja meča da smanji minus do konačnih 46-71.

Marta Vulović je bila najefikasnija sa 19 poena, Snežana Bogićević je ubacila 12, Nevena Naumčev 10.

Slede utakmice protiv Triglava (utorak) i Trešnjevke (sreda) u Beogradu. Ukoliko trijumfuje u oba meča Crvena zvezda će obezbediti plasman na F4 WABA lige.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 10 (2sk 2as 1ukl), Čubra 3 (2sk), Tešić (2sk), Bogićević 12 (6sk 3as 6ukl 1blk), Zukanović, A.Katanić 6 (6sk 2ukl), I.Katanić 5 (4sk 3as 3ukl), Dešić (2sk 1as), Bojović 6 (3sk), Đorđević 6 (4sk 2as), Mišeljić 2 (2sk 3as), Vulović 19 (3sk).