Pionirska selekcija KKŽ Crvena zvezda Kombank, najbolji najmlađi kolektiv SD Crvena zvezda, odbranila je titulu šampiona Srbije na završnom turniru u Ivanjici! Crveno-bele zvezdice su u finalu savladale vršnjakinje iz ŽKK Art Basket 48-43 i tako ponovile prošlosezonski uspeh!

Pionirke Crvene zvezde Kombank su šampionke Srbije! Crveno-bele zvezdice su ponovo pokazale zašto su najbolje i zasluženo stigle do trofeja namenjenog državnom prvaku.

Fajnal ejt je održan u hali „Crnjevo“ u Ivanjici, organizator finalnog turnira je bila Ivanjica, a pored pionirki domaćina i Crvene zvezde učesnici su bili Art Basket, Novosadska ŽKA (3.mesto), Vrbas Medela (4.mesto), Stara Pazova, Student i Radnički.

Crvena zvezda je tokom celog završnog turnira bila na visini zadatka. U četvrtfinalnom duelu crveno-bele nade su bile uspešnije od niškog Studenta (64-43), u polufinalu od Novosadske ŽKA (59-49), dok je u finalu protivnik bio Art Basket i ta prepreka je uspešno prevaziđena.

Finale je opraavdalo očekivanja, tokom celog toka susreta bilo je neizvesno. Ekipa Art Basketa je otvorila utakmicu serijom 7-0, Zvezda prve poene postigla na isteku trećeg minuta sa penala, da bi Marija Avlijaš kreirala seriju 6-0 i donela svojoj ekipi minimalnu prednost za kraj prvog perioda, 11-13.

Crvena zvezda Kombank je imala najveću prednost na meču pred kraj poluvremena (19-25, 18.minut), i kontrolisala stečeno vođstvo do kraja trećeg perioda, ali već na startu poslednjih deset minuta protivnik je uspeo da vrati utakmicu u egal,  a zatim i da povede (38-37, 34.minut). Više od minuta u samom finišu je na semaforu stajao rezultat 41-43, a Zvezdi su pobedu donele Sara Vasiljević (2+1) i Marija Avlijaš sa linije za slobodna bacanja za konačnih 43-48.

MVP priznanje pripalo je Mariji Avlijaš iz KKŽ Crvena zvezda Kombank, koja je bila i najefikasniji pojedinac susreta sa 19 poena, a imala je ukupno 53 indeksna poena na tri utakmice.

Zlatne medalje i pehar pobednicima je uručio je stručni saradnik KSS Zoran Tir i predstavnik organizatora Zoran Lazović.

Pehar šampiona Srbije osvojile su Sara Vasiljević (kapiten), Teodora Ivanović, Magdalena Janković, Simona Matić, Teodora Ćulibrk, Marija Avlijaš, Dunja Zečević, Anđela Ulemek, Vera Puzić, Ivona Vukša, Andrea Stanković, Miljana Ćaćić i trener Ružica Karić.

Crveno-bele zvezdice su uspele da nadograde prošlosezonski uspeh. Najbolji najmlađi kolektiv SD Crvena zvezda je odbranio su sva četiri trofeja – šampiona Srbije i Beograda, Beobasket Mini kup i Osmomartovski turnir, i ostvario plasman na Fajnal for WABA lige, koji je održan u „FMP areni“ u Beogradu, u organizaciji KKŽ Crvena zvezda Kombank.

KKŽ Crvena zvezda decenijama je poznat i po radu sa mladim igračima i stvaranju budućih asova. Trend velikih uspeha u mlađim kategorijama i stvaranja igrača za prvi tim se i dalje nastavlja.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Vasiljević 11 (6sk), Ivanović, Janković, Matić 3, Ćulibrk 10, Avlijaš 19, Zečević (6sk), Ulemek, Puzić, Vukša, Stanković 1 (8sk), Ćaćić 4 (8sk). Trener: Ružica Karić