U prvoj utakmici u 2018.godini, na startu WABA Superlige, košarkašice Crvene zvezde poražene su od bugarske Montane u neizvesnoj završnici, 71-73 (26-16, 15-14, 10-21, 20-22).

Nisu uspele Zvezdine devojke da godinu započnu trijumfom na startu Superlige regionalnog takmičenja, iako sam početak meča nije nagoveštavao suprotan epilog.

Razigrane crveno-bele u prvoj četvrtini brzo su preuzele kontrolu dešavanja na parketu i nakon prvih deset minuta imale dvocifrenu prednost. Mina Đorđević je sa 11 poena i 5 uhvaćenih lopti u prvom periodu predvodila šampiona Srbije.

I u drugoj četvrtini Zvezda sigurna, čvrsta u odbrani, bez problema je održavala kontinuiranu prednost za 40-29 na poluvremenu.

U trećem periodu ekipa Montane je uspela da se totalno vrati u meč i da izjednači. Zvezda je imala dvocifrenu prednost do sredine trećeg kvartala, kada je Montana sa dve brze serije izjednačila rezultat na 51-51.

I u poslednjih deset minuta igralo se u serijama. Zvezda je sa šest vezanih koševa došla do šest poena prednosti, protivnik iz Bugarske je odgovorio sa deset poena, (62-66). U poslednji minut crveno-bele su ušle sa 70-68 nakon poena Bogićević sa penala, ali je Cvetomira Šarenkapova trojkom donela vođstvo Montani. U penal završnici Montana je bila uspešnija, a u poslednjem napadu Bogićević nije uspela da pogodi za tri poena, a nakon ofanzivnog skoka ni Aleksandra Katanić za produžetke, pa je pobeda pripala Montani.

Mina Đorđević je najefikasnija sa 26 poena, 15 koševa je ubacila Biljana Stjepanović.

Crvena zvezda u narednom kolu Superlige gostuje u Zagrebu, ekipi Medveščaka. Za vikend, u nastavku domaćeg šampionata crveno-bele putuju u Beočin.

Nezaboravna 2017.godina je iza KKŽ Crvena zvezda, i verujemo da će se naše devojke već od narednog meča vratiti na svoj put, pobedničkih navika, i 2018.godinu učiniti još nezaboravnijom. Punom šampionskih uspomena.

KKŽ Crvena zvezda: Stjepanović 15 (4sk 3as 1blk), Tešić, Prlja 9 (4 sk 3as 3ukl), Bogićević 4 (5sk 4as), Zukanović, A.Katanić 10 (6sk 6as 2ukl), Đokić, Naumčev 1 (2as), Bojović, Čubra, Đorđević 26 (7sk 4ukl), Jovanović 6 (3sk 1ukl).