Košarkašice Crvene zvezde Kombank poražene su u „Basket Sitiju“ u okviru 4. kola WABA lige od KŽK Partizan 1953, 83-85 (24-19, 30-18, 18-24, 11-24).

Iako su tokom 39 minuta meča imale prednost, čak i 19 poena prednosti, crveno-bele su izgubile pobedu u poslednjem minutu meča. Teško je objašnjiv pad u igri Crvene zvezde u poslednjih 10 minuta.

Počelo je kako se poželeti može, serijom koju je kreairala Ivana Katanić za 7-0, a trener gošći Svetlana Mitrović je već na startu bila primorana na tajm-aut. Milica Bojović je vezala šest poena i premašila cifru od 100 poena u sezoni, a zatim su usledile trojke Nađe Nedeljkov i Sanje Mandić, koja je donela 2+1 nakon osvojene lopte, i crveno-bele su potpuno anulirale odličan šut za tri poena crno-belih več u prvih deset minuta. Zvezdinu prednost je potvrdila Ivana Katanić za 24-19.

U drugoj četvrtini Zvezda je u potpunosti dominirala na parketu, kontrolisala utakmicu, igrala tečno, brzo, imala i kontrolu skoka, pa je brzo stigla i do dvocifrene prednosti nakon mini serije 5-0 Marte Vulović, koju je zaokružila drugom trojkov Nedeljkov za 8-0, (34-21). Crveno-bele su postizale poene u mini serijama, a velika serija 13-2 donela je i 54-37 na kraju prvog poluvremena.

Igra iz prvog poluvremena nije nagoveštavala da bi Zvezda mogla da stane u nastavku, posebno nakon trojke Sanje Mandić za maksimalnih +19, (58-39). Marta Vulović je već sredinom četvrtine napravila peti faul i morala je van igre, a Milica Bojović je imala četiri. Međutim, gošće su bile veoma raspoložene u šutu za tri poena, u koji su polagale velike nade, pa je Milica Mitrović odmah uzvratila, Nina Samardžić dodala dve, a Jovana Stojanović jednu i u finišu crno-bele su prepolovile Zvezdinu prednost. Ivana Katanić je nakon skoka u odbrani i „coast to coast“ solo akcijom prekinula seriju protvnika, a Sanja Mandić izvela minijaturu u poslednjem napadu i vratila šampionu Srbije dvocifrenu prednost pred ulazak u poslednji deset minuta, 72-61.

Teško je objasniti gubitak kontrole i pad u igri u poslednjem kvartalu. Milica Mitrović je pogodila jako teške šuteve i vratila samopouzdanje svom timu, a serijom 9-0 protivnik se totalno vratio u meč, (81-79). Pogodila je Ivana Katanić, ispostaviće se poslednje poene za crveno-bele na meču, a Zvezda vezala nekoliko grešaka u organizaciji napada, nije bilo rešenja, pa je tandem Mitrović&Inđić serijom 6-0 doneo prvo vođstvo svom timu na meču 27 sekundi pre kraja. Nije Zvezda realizovala napad za pobedu, a Milica Inđić sa penala potvrdila pobedu svog tima, 83-85. Imala je dve sekunde Sanja Mandić i sa više od pola terena pokušala da donese pobedu, umalo je bila uspešna, pravu putanju je imala lopta, ali nije prošla kroz obruč.

Najefikasnije sa po 21 poenom bile su Sanja Mandić (11 asistencija), koja je ostvarila novi dabl-dabl, i Ivana Katanić. Milica Bojović je ubacila 12.

Zvezda sa vikend gostuje u Zrenjaninu ekipi Proleter 023 u okviru 4. kola domaćeg šampionata, a naredni meč u WABA ligi je na programu 30. oktobra protiv ekipe Montana.

KKŽ Crvena zvezda: Čubra 6 (1as 2ukl), Mišeljić 3 (7sk), Deurić (2sk 1blk), Đokić, Vulović 5 (5sk 1blk), Nedeljkov 6, Katanić 21 (7sk 6as), Čorto 4, Bojović 12 (3sk), Tešić, Mandić 21 (11as 2ukl 2blk), Janković 5 (8sk). Trener: Dragan Vuković