Košarkašice Crvene zvezde Kombank poražene su u Kraljevu u okviru 2. kola WABA lige od istoimenog protivnika 81-71 (25-14, 26-19, 15-16, 15-22).

U izjednačenoj prvoj četvrtini domaća ekipa je uspela da u finišu napravi seriju koja je odredila dalji tok meča. Ekipa Dejana Kovačevića je serijom 4-0 otvorila utakmicu, Zvezda odbijala nalet Kraljevčanki da se odlepe, poenima Maše Jankovića bila u minimalnom zaostatku, (11-10). Anamarija Stojičić je pogodila za tri, Marta Vulović uzvratila prvim prvima na drugoj strani, a onda je usledila serija Kraljeva 11-2 (Gobeljić 6, Hokins 5) za 25-14 na kraju prvih deset minuta.

U većem delu drugog perioda nošene najiskusnijim igračicama, Draganom Gobeljić i Aleksandrom Račić, ekipa Kraljeva je u mini serijama pogađala i brzo stigla i do 20 poena prednosti koje je održavala u većem delu deonice. Zvezda je u finišu serijom 6-0 uspela da snizi minus ispod 20 poena i na poluvreme ode sa 18 razlike zaostatka, 51-33.

Prvim poenima Maše Janković u nastavku Zvezda je nastavila seriju do 8-0, a Kraljevo odgovorilo istom merom, i time praktično prelomilo utakmicu, (60-35). Do kraja četvrtine uspele su izabranice Dragana Vukovića da postignu više poena i u poslednjih deset minuta uđu sa 17 poena minusa, trojka Ivane Katanić za 66-49.

Poslednji kvartal je pripao Crvenoj zvezdi, crveno-bele su nastavile seriju do 10-0, prepolovile minus, ali je tandem Hil&Hokins uzvratio identično. U serijama se igralo do finiša kada je Nina Tešić sa penala postavila konačnih 81-71.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde Kombank bila je kapiten Ivana Katanić sa 25 poena (7sk 6as), Maša Janković je pratila sa 13, Milina Mišeljić je ubacila 10.

U narednom kolu Zvezda dočekuje KŽK Partizan 1953, a za vikend na programu je duel u Novom Sadu, u 2. kolu ŽKLS, protiv protivnika u polufinalu Kupa Milana Cige Vasojevića i plej-ofu šampionata, Novosadske ŽKA.

KKŽ Crvena zvezda: Čubra 4, Mišeljić 10 (5sk 3as), Deurić (3sk), Đokić 3 (2as), Vulović 6, Nedeljkov 3, Katanić 25 (7sk 6as 2ukl), Bojović 6 (8sk 2ukl), Tešić 2 (3sk), Janković 13 (5sk 2as). Trener: Dragan Vuković.