Košarkašice Crvene zvezde Kombank poražene su u 7.kolu WABA lige u „Bemaks areni“ u Podgorici od Budućnosti, 81-49 (24-13, 19-16, 25-6, 13-14).

Oslabljene crveno-bele, bez Milice Bojović i Maše Janković. nisu uspele da izbegnu šesti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju. Vicešampionke regiona iz Podgorice za koje od tekuće sezone nastupaju Aleksandra Katanić i Mina Đorđević nastavile su pobednički niz.

Već u prvom periodu igre domaća ekipa je stvorila dvocifrenu razliku (14-4), posle serije 8-0, a zatim mini serijama poena kontrolisao rezultat, (24-13).

Serijom 11-0 Crvena zvezda je došla do izjednačenja (26-26) sredinom druge deonice, Nikolina Babić vratila prednost svojoj ekipi, a Zvezdin nalet domaćin je odbio serijom 12-0 za kraj poluvremena i novu dvocifrenu razliku, 42-29.

U trećem kvartalu Budućnost je prelomila utakmicu u svoju korist i stigla do visokog vođstva. Nisu crveno-bele najbolje započele drugo poluvreme, što je odredilo dalji tok utakmice. Budućnost je serijom 13-0 započela, devet poena Mine Đorđević, a sa osam vezanih koševa završili treću četvrtinu za 68-35 pred poslednjih deset minuta.

Poslednja četvrtina nije donela promena, Zvezda je rešila u svoju korist, ali Budućnost je slavila 81-49.

Najefikasnije su bile Ivana Katanić i Nađa Nedeljkov sa po 14 poena, Nina Deurić i Nina Tešić su ubacile po 6.

Crveno-bele za vikend očekuje duel protiv finaliste plej-ofa prošle sezone, 021 iz Novog Sada. U sledećem kolu regionalnog takmičenja u „Basket Siti“ stiže Trešnjevka.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Mandić (5sk 2as), Katanić 14 (3sk 5as 3ukl), Čubra 2 (2sk), Tešić 6 (2sk 2as), Vulović 2, Nedeljkov 14 (3sk), Deurić 6 (2sk), Dešić, Čorto 2 (2sk), Mitrović (2sk), Mišeljić 3. Trener: Dragan Vuković