Crvena zvezda je i u Kraljevu slavila pobedu, osmu u domaćem šampionatu, protiv istoimenog protivnika 85-65 (16-17, 17-19, 12-31, 20-18), i produžila savršen niz ove sezone na 12 pobeda.

Osim Miline Mišeljić, koja je bila odsutna zbog obaveza u nacionalnoj reprezentaciji, trener Vuković je na raspologanju imao iste igračice kao i na susretu protiv Montane.

Prva četvrtina je protekla u egal borbi, Kraljevo je uspevalo da održi rezultatski priključak. Imala je domaća ekipa početnu prednost nakon 6-2 i 11-5, ali su crveno-bele predvođene Minom Đorđević u seriji 8-0 stigle do preokreta i rešile prvu deonicu u svoju korist, 16-17.

Marija Prlja, bivši plejmejker Crvene zvezde je otvorila drugu deonicu trojkom, a serijom 8-2 Kraljevo je preuzelo vođstvo, i kontrolisala je ekipa prednost Nikole Jovanovića od pet poena do 16.minuta. Zvezda je tada serijom 6-0 uspela da se vrati u meč, da bi poen za poen i tas na rezultatskoj klackalici prevagnulo na crveno-belu stranu zahvaljujući Mini Đorđević i njenoj mini seriji za kraj prvih 20 minuta igre, 33-36.

Šampion Srbije je prelomio utakmicu na startu trećeg kvartala serijom 15-0, da bi ukupnom serijom 20-2 do 25.minuta imao 20 poena prednosti, 36-56. Kraljevčanke nisu imale odgovor za Zvezdinu rafalnu paljbu, crveno-bele su postigle 31 poen u trećoj deonici i pred poslednjih 10 minuta imale zalihu od 22 poena, 45-67.

U poslednjoj četvrtini poenima Marijane Zukanović Zvezda je stigla do maksimalnih +21 (45-69), a trener Dragan Vuković je pružio priliku svim igračicama. Rutinski su šampionke Srbije privele utakmicu kraju za novu, ubedljivu, osmu pobedu 65-85.

Crvena zvezda je uhvatila čak 52 lopte i imala 18 osvojenih lopti, što je još jedan pokazatelj potpune kontrole utkamice.

Mina Đorđević najefikasnija sa 19 poena, 12 je ubacila Kristina Topuzović, dok je dabl-dabl ostvarila Ivana Katanić – 10 poena, 10 skokova, uz 8 asistencija! 10 poena ubacila je i Nevena Naumčev.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu niškog Studenta, nakon reprezentativne pauze.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 10, Čubra 2, Tešić 3, Topuzović 12 (6sk), Bogićević 8 (5sk 4as 2ukl), Zukanović 6 (3sk), A.Katanić 7 (8sk 4as 2ukl), I.Katanić 10 (10sk 8as 2ukl), Dešić, Ristić, Bojović 8 (11sk 2ukl), Đorđević 19 (7sk 3ukl).