Kadetkinje KKŽ Crvena zvezda Kombank doživele su dva poraza na IV turniru WABA U17 lige od ljubljanske Ilirije (59-77) i domaće ekipe, zagrebačke Trešnjevke (46-53).

U oba meča izabranice Nemanje Planojevića imale su prednost, imale priliku da izađu kao pobednice, ali utakmica je prevagnula na drugu stranu.

Ilirija – Crvena zvezda 77-59 (19-19, 24-12, 9-17, 25-11)

U prvom meču protiv ekipe Ilirije, crveno-bele su odlično otvorile utakmicu serijom 10-0 i puna tri minuta nisu dozvolile protivniku da postigne prve poene. U drugom delu četvrtine, Ilirija je sa dve serije po 6-0 uspela da preokrene rezultat, koji je bio u egalu na kraju prvih 10 minuta, 19-19. U drugoj četvrtini protvnik je u mini serijama uspeo da dođe do šrednosti, koju je kontrolisao do kraja, a rezultat između dva poluvremena je iznosio 43-31 u korist slovenačke ekipe.

U drugom poluvremenu, „Zvezdice“ su u trećem kvartalu uspele da serijom 11-0 totalno istope prednost Ilirije, a trojkom Sare Vasiljević da dođu i do prednosti, (44-45). Ilirija je serijom 5-0 u finišu obezbedila prednost pred poslednjih 10 minuta, (52-48). Kapiten Iva Kecman je n otvaranju poslednje deonice povukla svoju ekipu mini serijom, vratila trojku Sare Sambolić, ali su dve serije Ilirije odlučile utkamicu; 8-0, zatim i velikih 22-0 (5 trojki) za pobedu u Zagrebu. Crvena zvezda punih sedam minuta nije uspevala da postigne poene, čak ni sa linije penala. Konačan rezultat postavila je Lena Vulović na asistenciju Simone Matić, 77-59.

Visok rezultat na kraju, nezaslužen, koji ne opisuje pravu sliku odnosa na terenu.

Iva Kecman je bila najefikasnija sa 21 poenom, dvocifrena je bila i Marija Avlijaš sa 14 poena, Sara Vasiljević je ubacila 9.

KKŽ Crvena zvezda: Marković 1, Runić 1, Vasiljević 9 (4sk), Kecman 21 (8sk 2as 2ukl 1blk), Ivanović, Zečević (4sk), Matić, Avlijaš 14 (2as 4ukl), Kovačević 5 (9sk 5as 5ukl 1blk), Vulović 2, Puzić, Stanković 6 (8sk 2blk). Trener: Nemanja Planojević

Trešnjevka – Crvena zvezda 53-46 (12-22, 15-13, 13-5, 13-6)

I u drugom meču dana, protiv domaćina turnira ekipe Trešnjevke, koji je bio direktan duel za plasman na F4, crveno-bele su imale prednost, odlično otvorile utakmicu, ali u drugom poluvremenu nisu održale nivo igre.

Zvezda je serijom 7-1 otvorila utakmicu, kontrolisala stečenu prednost tokom prve četvrtine, a poenima Ive Kecman stigla do dvocifrene prednosti na kraju prvih 10 minuta, 12-22. Domaćin je mini serijama topio minus i pokušao da se rezultatski približi Zvezdi, Iva Kecman je odbila nalet, a zatim sa penala potvrdila prednost na kraju prvog poluvremena, 27-35.

U trećem periodu, skoro tri minuta bez koša, a zatim Helena Galunić kreira seriju svoje ekipe i preokret. Postigla je prvih 7 poena u seriji 11-0, Zvezda preko Sare Vasiljević tek u 29.minutu postiže prve poene u nastavku, a Marija Avlijaš postavlja 40-40 pred poslednji period igre. Veliki broj grešaka u organizaciji igre i u napadu je dovelo da toga da Zvezda ispusti prednost i po svemu sudeći, plasman na F4.

Iva Kecman je donela Zvezdi prednost na startu poslednjih 10 minuta, ali je usledila serije Trešnjevke 9-0, što je i prelomilo utakmicu, (49-42). Pokušavale su izabranice Nemanje Planojevića trojkama da stignu minus, ali osam neuspelih pokušaja je dovelo do nove mini serije Trešnjevke, Helena Kovačević je uspela samo da poenima postavi konačnih 53-46.

Ponovo je najefikasnija bila Iva Kecman sa 15 poena, Marija Avlijaš i Helena Kovačević (16sk) su ubacile po 8.

KKŽ Crvena zvezda: Marković 1, Runić 1, Vasiljević 2 (3sk 2as 4ukl), Kecman 15 (5sk 2as 2ukl), Ivanović 3, Zečević 5 (9sk 3blk), Matić, Avlijaš 8 (3sl 3as), Kovačević 8 (16sk 2ukl), Vulović, Puzić, Stanković 5 (2sk). Trener: Nemanja Planojević

Crvena zvezda se nakon četiri odigrana turnira nalazi na deobi 5.mesta sa Lovćenom i skorom 4/4, a naredne utakmice igra 23. februara u Beogradu, protiv Maribora i Celja. Domaćin V turnira biće Radivoj Korać.