KKŽ Crvena zvezda Kombank plasirao se u finale ŽKLS! U drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa, nakon nove uzbudljive završnice i produžetaka, Zvezda je uspela da slavi u Novom Sadu i obezbedi finale, 81-80 (14-19, 27-14, 15-16, 12-19, 13-12).

Novosađanke su na svom parketu još jednom pokazale svoj talenat i bile na korak od iznenađenja, koje šampion nije dozvolio. Crveno-bele devojke će tako imati priliku da odbrane titulu šampiona i donesu duplu krunu u vitrine na Malom Kalemegdanu, koje trenutno broje 44 trofeja.

Već na samom početku Novosadska ŽKA dolazi do ubedljive prednosti zahvaljujući seriji 13-2 i do sredine prvog perioda igre ima i dvocifrenu razliku. Izabranice Dragana Vukovića su dosta nervozno i nesigurno ušle u meč, promašivale otvorene šuteve, ali su uspele da u naredna dva minuta potpuno istope prednost domaće ekipe i serijom 8-0 stigne do „minus 3“, (13-10, 8.minut). Lara Radulović je trojkom tri sekunde pre isteka prvih 10 minuta donela pet poena razlike svojoj ekipi, 19-14.

Do sredine druge četvrtine Novosadska ŽKA je imala aktivnu prednost, a Zvezda je prvi put povela u drugoj deonici nakon preokreta koji je kreirala Nevena Naumčev u seriji 8-0, (26-28). Novom serijom 8-0 koju je započela Aleksandra Katanić (2+1), a potvrdila Milina Mišeljić trojkom, Zvezda je stigla do plus 8, a Mina Đorđević vodi Zvezdu na odmor sa istom razlikom, trojkom u poslednjim sekundama prvog poluvremena, 33-41.

Svoju seriju Zvezda nastavlja i u drugom poluvremenu i stiže do maksimalne prednosti na meču od 16 poena razlike u dva navrata, poenima Marte Vulović u seriji 10-0 (35-51). Izgledalo je da će Zvezda, kao i u većini utakmica tokom sezone, slomiti rivala u trećem periodu, ali izabranice Nataše Anđelić su mini serijama uspele da prepolove Zvezdinu razliku i da pred poslednjih deset minuta Zvezda ipak ne bude sigurna, 49-56.

Do nove dvocifrene prednosti Zvezdu je vodila Milica Bojović sa šest vezanih poena, ukupno osam, i u 34.minutu crveno-bele su imale 14 poena zalihe za finale. Uvod u uzbudljivu i nezvesnu završnicu domaći tim pravi serijom 9-0, ali je Mina Đorđević postigla dva poena, uz faul, i u poslednjih dva minuta Zvezda je ušla sa vođstvom od osam poena, (60-68), ali bez Milice Bojović, koja je zbog pet faulova morala van terena. Slađana Lukić je pogodila jedno od tro slobodna bacanja, ali su Lena Radulović i upravo Lukićeva petnaest sekundi pre isteka vremena pogodile trojku za 68-68, i domaće su se vratile nakon 14 poena minusa. Milina Mišeljić nije uspela da pogodi trojku za finale, pa je utakmica morala da bude rešena u produžecima.

Ni produžeci nisu prošli bez drame. Novosadska ŽKA je imala i pet poena prednosti tokom dodatnih pet minuta, petu ličnu grešku napreavile su Snežana Bogićević i Nevena Naumčev, ali su Mina Đorđević i Milina Mišeljić preuzele odgovornost, pogađale bitne poene i bile Zvezdin oslonac. Mina Đorđević je pogodila i pobedu, sedam sekundi pre kraja produžetka, na asistenciju Miline Mišeljić, i donela Zvezdi finale. Nije uspela Lena Radulović da iznenadi Zvezdu do kraja, promašila je, i rezultat je ostao 80-81.

Mina Đorđević 33 poena, 12 skokova, novi dabl-dabl učinak. Milina Mišeljić je ubacila 13 poena, Nevena Naumčev 12.

U finalu, Crvena zvezda će ponovo u Novi Sad. Protivnik će biti ekipa 021, koja je takođe u dva meča slavila protiv Radivoj Koraća.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 12 (4sk 2as 3ukl), Čubra, Tešić, Bogićević 4 (2sk 4as), Zukanović, A.Katanić 3 (4sk 5as 3ukl), I.Katanić 2 (8sk 8as 1blk), Dešić, Bojović 8 (3as), Đorđević 33 (12sk 1blk), Mišeljić 13 (5sk 3as 1ukl), Vulović 6 (2sk).