Košarkašice Crvene zvezde savladale su Loznicu u 5.kolu Prve ženske košarkaške lige 79-57 (15-21, 12-12, 14-27, 16-19) i produžile trijumfalni niz na šest utakmica, uključujući i WABA ligu.

Bez većih problema su do nove pobede stigle šampionke Srbije. Videli smo dve promene vođstva i četiri izjednačenja, sve u prvih 10 minuta. Zvezda je već u trećem kvartalu uspela da slomi protivnika i mirno privede utakmicu kraju.

Snežana Bogićević je postigla prvih šest poena, Lozničanke tri puta uzvraćale, a zatim serijom 6-0 i stigle do jedine prednosti na susretu, 10-6. Usledila je trojka Kristine Topuzović koja je nagovestila crveno-belu seriju 11-0 za prednost 10-17. Ivana Katanić svojim prvim poenima postavlja 15-21 na kraju prve deonice.

U drugom periodu igre, izabranice Dragan Vukovića su kontrolisale rezultat i dešavanja na parketu, i stigle do prve dvocifrene prednosti u 18.minutu preko Mine Đorđević, (22-33). Nije bilo puno koševa, po 12 na obe strane, MekRoj je mini serijom 5-0 smanjila minus svoje ekipe, za konačnih 27-33 u korist crveno-belih na kraju poluvremena.

U trećem kvartalu Crvena zvezda je prelomila utakmicu sa dve serije po 7-0, četiri uspešna pokušaja van linije 6,75, pogađale su i sa distance crveno-bele, iz drugog napada, iz tranzicije za +19 pred poslednjih deset minuta, 41-60.

U poslednjih 10 minuta Zvezda stiže do maksimalne prednosti na meču, +30 (47-77), a trener Dragan Vuković je iskoristio priliku da ukaže šansu svim igračicama. Domaća ekipa je uspela serijom 10-0 da ublaži poraz, a Snežana Bogićević je i otvorila i zatvorila utakmica svojim poenima, za konačnih 57-79.

Veliki doprinos u novoj pobedi imale su igračice koje nisu bile starteri (38 poena). Snežana Bogićević i Mina Đorđević su bile najefikasnije sa po 16 poena, dvocifrena je bila i Ivana Katanić sa 15 poena. Sneža Bogićević je uz 16 poena uhvatila 8 lopti i podelila 4 asistencije, uz 4 ukradene lopte, i zabeležila još jednu odličnu „al araund“ partiju.

Crvena zvezda je jedina neporažena ekipa u domaćem prvenstvu nakon pet odigranih kola.

Zvezdu očekuje duel 4.kola WABA lige protiv Budućnosti u sredu, ali tek drugi susret koji će igrati u regionalnom takmičenju usled novih otkaza učesnika. Što se tiče domaćeg šampionata, naredni protivnik je Spartak, 3.novembra u Subotici.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 3 (2as), Tešić, Topuzović 9 (7sk 2as), Bogićević 16 (8sk 4as 4ukl), Zukanović 4 (2sk 2ukl), A.Katanić 7 (5sk 3as 3ukl), I.Katanić 15 (2sk 2as), Dešić, Bojović (4sk), Đorđević 16 (7sk 1ukl), Mišeljić 2 (4sk), Vulović 7.