Шампионски тим Црвене звезде у домаћим првотимкама има заиста сјајну окосницу, коју чине дугогодишње трофејне играчице моћног клуба са Малог Калемегдана. Многе од њих су поникле у Звезди, или су дошле у млађем узрасту, тако да се, с правом, могу назвати Звездином децом.

Међу њима је, свакако, одлични плејмејкер Невена Наумчев (26, 172 цм), дакле, једна од препознатљивих Звездашица са дугим стажом. У црвено-белом дресу је освојила прегршт трофеја и медаља, једно време на њему носила и капитенску траку и стекла високу репутацију.

У управо завршеној сезони, у којој је освојена дупла круна, имала је значајну улогу у систему Марине Маљковић и не крије задовољство. Док је уживала у новом шампионском слављу за клупски сајт је испричала своју кошаркшаку причу, од почетака у Крагујевцу…

– Прве кошаркашке кораке сам направила у Крагујевцу 96 и Радничком. Кошарку сам заволела веома рано и брзо сам схватила да желим озбиљно да се бавим њоме. Велику захвалност дугујем тренерима из тог периода који су ми помогли да развијем основне кошаркашке вештине и љубав према игри – каже Невена Наумчев.

Стручњаци су веома брзо препознали Невенин таленат, па је већ у кадетско – јуниорском узрасту добила озбиљне понуде за наставак каријере, од екипе Радивој Кораћ и наравно, Звезде. Није имала дилему, изабрала је клуб са Малог Калемегдана.

– Долазак у Црвену звезду био је велики корак у мојој каријери. Такав велики клуб доноси огромну одговорност и мотивацију да свакодневно напредујеш. У Звезди сам имала прилику да радим са тренерима који су много утицали на мој развој и помогли ми да сазрим као играчица.

Ту је стекла пуну афирмацију, оправдала поверење радом и талентом, прошла млађе репрезентативне селекције, стигла и до сениорске. Потпуно логично је било да минулог лета остане у табору црвено-белих, у којем су покренуте нове, амбициозне идеје.

– Остала сам у Звезди, јер верујем у овај тим и пројекат клуба. Овде имам одличне услове за рад и напредак, а основни мотив ми је био да остваримо што боље резултате. Показале смо квалитет и карактер као екипа. Иза нашег сваког успеха и убедљивог тријумфа стоје велики рад, дисциплина и добра енергија у тиму. Драго ми је што смо успеле да обрадујемо наше навијаче успесима у домаћим такмичењима.

Када је реч о сарадњи са Марином Маљковић и свима у клубу говори исто што и остале првотимке:

– Атмосфера у тиму је заиста одлична. Са Марином и саиграчицама имам сјајну сарадњу и мислим да управо та енергија и заједништво много значе током целе сезоне. Цео клуб функционише као велика породица.

Наравно, посебно место у њеном срцу заузима репрезентација, прошла је млађе националне селекције, била прикључена и сенорској и сада жељно чека нове изазове.

– Играње за репрезентацију је велика част и понос за сваког спортисту. У млађим репрезентативним категоријама сам стекла драгоцено искуство, а сваки позив у сениорски тим представља додатну мотивацију да наставим још више да радим и напредујем- додаје Наумчев.

Интересантно је да се опробала и у баскету 3×3, такође на репрезентативном нивоу, о чему истиче:

– Баскет 3×3 је веома занимљив и другачији формат такмичења. Темпо је бржи, игра је интензивнија и захтева много индивидуалне одговорности. То искуство ми је помогло да унапредим одређене сегменте своје игре.

Наша саговорница је, без сумње, комплетна личност, јер је поред завидне професионалне спортске каријере завршила и студије на Факултету за спорт и има јасну визију о будућем позиву.

– Дипломирала сам на Факултету за спорт, образовање ми је веома важно, паралелно са играчком каријером. По завршетку активног играња волела бих да останем у спорту и да се бавим спортским менаџментом, или пројектима који повезују спорт, рекреацију и рад са спортистима.

Ретке тренутке слободног времена проводи опуштено, релаксира се и пуни батерије за нова спортска искушења.

– Слободно време најчешће проводим са породицом и пријатељима. Волим шетње, путовања и тренутке када могу мало да се одморим од обавеза. Наравно, често се дружим и са саиграчицама ван терена, што додатно јача наш тимски дух.

Што се тиче планова и циљева за даљу каријеру, не размеће се великим речима, чврсто стоји на земљи, али тачно зна шта жели. Свесна да су рад, ред, посвећеност, основни предуслови за нове успехе.

– Циљ ми је да наставим да напредујем из сезоне у сезону, да подижем ниво своје игре. Желим да остварујем што боље резултате са клубом и да као тим будемо конкурентни у свим такмичењима у којима учествујемо. Такође, циљ ми је да кроз рад, дисциплину и искуство наставим да градим што успешнију кошаркашку каријеру – поручује Невена Наумчев, Звездин поуздани плејмејкер.