Шампионке Србије и учеснице завршног турнира WABA лиге, кошаркашице Црвене звезде Комбанк нову сезону отвориће утакмицом против РМУ Бановића 2.октобра у “ФМП арени” одлучено је жребом у Славонском броду.

На редовној годишњој скупштини WABA лиге извучени су парови за сезону 2019/20 у конкуренцији сениорки, као и предложени нови формати за У15 и У17 генерације.

Већ пре су за WABA лигу 2019/20 били познати као учесници РМУ Бановићи, ЖКК Орлови, Будућност Бемакс, Трешњевка 2009, Цинкарна Цеље и Црвена звезда Комбанк на темељу пласмана у националним првенствима, Берое и Монтана 2003 са специјалним позивницима (wild card), док су потврђени још Партизан 1953 и Краљево који у лигу улазе на основу попуњавања националних квота а уместо 021, Радивој Кораћа и Новосадске ЖКА, који су као боље пласирани одустали од такмичења.

У жребу за WABA лигу 2019/20 је тако учествовало је 10 клубова из шест земаља (БиХ, Бугарска, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија), а после шест година и сезоне 2012/13 поново се игра јединствена лига са Фајнал фор турниром, уколико не дође до промена до почетка сезоне. Србија ће у новој сезони сезони имати три представника, БиХ и Бугарска по два, а Црна Гора, Хрватска и Словенија по једног.

Нова сезона почиње 2.октобра 2019.године, последње коло је на програму 4.марта 2020.године, док је Фајнал Фор планиран 21. и 22.марта 2020.

ККЖ Црвена звезда Комбанк је протекле две сезоне била учесник завршног турнира WABA лиге, који је завршавала на 4.месту у обе прилике.

Жребом је руководио комесар Надир Кореџија, а при извлачењу парова му је помагала директор ЖКК РМУ Бановићи Јасна Слишко.

Такмичарски бројеви:

1. Краљево

2. Црвена звезда Комбанк

3. Партизан 1953

4. Монтана 2003

5. Цинкарна Цеље

6. Будућност Бемакс

7. Трешњевка 2009

8. Орлови

9. РМУ Бановићи

10. Берое

У наставку погледајте комплетне парове првог кола и распоред утакмица Црвене звезде у новој сезони регионалног такмичења. К0мплетан распоред можете преузети овде.

Парови 1.кола (2.октобар):

Краљево-Берое, Црвена звезда Комбанк-РМУ Бановићи, Партизан 1953-Орлови, Монтана 2003-Трешњевка 2009, Цинкарна Цеље-Будућност Бемакс.

2.коло
Краљево – Црвена звезда Комбанк

3.коло
Црвена звезда Комбанк – Берое

4.коло
Црвена звезда Комбанк – Партизан 1953

5.коло
Монтана 2003 – Црвена звезда Комбанк

6.коло
Црвена звезда Комбанк – Цинкарна Цеље

7.коло
Будућност Бемакс – Црвена звезда Комбанк

8.коло
Црвена звезда Комбанк – Трешњевка 2009

9.коло
Орлови – Црвена звезда Комбанк