Košarkašice Crvene zvezde Kombank prve su finalistkinje Kupa Milana Cige Vasojevića koji se održava u Loznici, nakon što su u polufinalu savladale Novosadsku ŽKA, 60-49 (15-23, 10-13, 15-6, 20-7).

Iako rezultat govori drugačije nisu crvene-bele imale lak posao u Loznici, na prvom koraku ka prvom trofeju ove sezone. Ekipa Novosadske ŽKA je do poslednjeg perioda bila u igri da napravi iznenađenje, ali izabranice Dragana Vukovića su mirno privele susret kraju.

Zvezda je imala prvu i jedinu prednost do poslednje četvrtine na samom startu utakmice (3-0), ali su silno motivisane devojke iz Novog Sada odmah uzvratile, preuzele vođstvo i serijom 8-0 imale i dvocifrenu prednost u dva navrata već u finišu prvih 10 minuta meča (9-21). Zvezda je uspela da smanji minus ispod dvocifrene granice i da u drugu četvrtinu uđe sa osam poena minusa, 15-23.

Milica Bojović i Snežana Bogićević su dovele Zvezdu na minus 4, ali je bivša košarkašica Crvene zvezde Marina Radovića uzvratila sa 4 poena i odbila nalet šampiona Srbije. Tokom celog drugog perioda Zvezda je jurila rezultat, ušla u kontraritam u jednom periodu, što je novosadska ekipa koristila da na 3 minuta pre odmora dođe ponovo do dvocifrene prednosti, (21-32). Serija 9-0 vodila je Novosadsku ŽKA do maksimalne prednosti na meču od 15 poena razlike (21-36), da bi Mina Đorđević vezanim poenima postavila 25-36 za poluvreme.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda je odigrala dosta čvršće u odbrani i dozvolila protivnicama samo 13 poena, šest u trećem kvartalu. Crveno-bele su ušle u drugo poluvreme serijom 7-0, zatim je vezane poene postigla Snežana Bogićević, da bi Milina Mišeljić i Milica Bojović potpuno istopile prednost novosađanki. Odličan posao u odbrani radila je Nevena Naumčev, Zvezda je imala 40-42 pred poslednjih 10 minuta.

Uhvatile su Zvedine devojke svoj ritam u pravom trenutku. Milica Bojović je donela izjednačenje, Mina Đorđević prednost i pokrenula seriju 13-0, a Milina Mišeljić trojkom potvrdila pobedu za finale. Konačan rezultat postavila je Marian Radović za 60-49.

Najefikasnija Mina Đorđević sa 18 poena (9 skokova), Milica Bojović je ubacila 15. Protivnik u finalu biće bolji iz susreta Radivoj Korać – 021.

Crvena zvezda i Novosadska ŽKA sastaće se i u polufinalu plej-ofa domaćeg šampionata.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 2 (5sk 3ukl), Čubra, Tešić, Bogićević 9 (6sk 3as 3ukl), Zukanović (2as), A.Katanić 3 (5sk 6as 5ukl), I.Katanić 6 (2sk 2as 4ukl), Dešić, Bojović 15 (7sk 5as), Đorđević 18 (9sk), Mišeljić 7 (5sk 2as 4ukl), Vulović.