Košarkašice Crvene zvezde Kombank nakon produžetka u “Basket Sitiju” savladale ekipu Kraljeva u 3. kolu Prve ženske lige Srbije, 92-91 (81-81; 17-18, 15-18, 29-26, 20-18, 11-10) i ostvarile drugu pobedu.

Velika, iscrpljujuća borba, neizvesno do samog kraja, Zvezda se dva puta vraćala u igru tokom meča i na kraju zasluženo osvojila nove bodove. Za 10 dana Zvezda i Kraljevo su dva puta odmerili snage i obe ekipe su odbranile svoj teren.

Izjednačena prva četvrtina koju su obeležile dve serije na obe strane. Crvena zvezda je serijom 6-1 otvorila utakmicu, Kraljevo uzvratilo 7-0, a do finiša su se ekipe smenjivale u vođstvu u igri koš za koš. Šest promena prednosti, poslednju je “donela” Ristićeva trojkom za Kraljevo, koja je značila i vođstvo nakon prvih 10 minuta, 17-19.

Kraljevo je nastavilo u istom ritmu i u drugoj četvrtini i produžilo seriju sa još 10 vezanih poena do 13-0, kada je Dragan Vuković zatražio tajm-aut pri rezultatu 17-29, ujedno i maksimalna prednost za goste. Crveno-bele su prekinule seriju protivnika sa linije penala, a tek nakon 5 minuta prve poene za Zvezdu iz igre postigla je Milica Bojović. zatim je dodala 2+1, pridružila joj se i Sanja Mandić za seriju 8-0 i minus od tri poena 3 minuta pre kraja poluvremena, (28-31). Šakila Hil je uspela da odbije nalet Crvene zvezde i osigura prednost svom timu na kraju poluvremena, 32-37.

Treća četvrtina je bila veoma efikasna, čak 55 poena, a pripala je crveno-belima. Tandem Mandić&Bojović je sjajno funkcionisao, Milica Bojović je nastavila sa sjajnim partijama i bila nepremostiva prepreka za protivnika. Pet poena Milice Bojović, uz dve asistencije Sanje Mandić, i Zvezda je potpuno istopila prednost gošći, ali su uzvratile Dragana Gobeljić i Šakila Hil sa dve trojke, (41-48). Kraljevo je održavalo vođstvo od pet razlike do finiša kada su Nađa Nedeljkov (trojka) i Ivana Katanić (2+1) kreirale seriju 6-0 za preokret i prvo Zvezdino vođstvo od prve deonice, (59-58). Gobeljić je uzvratila trojku, Maša Janković izjednačila, a Živanović donela 61-63 Kraljevu pred poslednjih 10 minuta.

Poslednji kvartal je doneo dosta uzbuđenja. Kraljevo je serijom 12-2 došlo do devet poena prednosti (68-77), ali Maša Janković sam šest poena u seriji 8-0 vratila Zvezdu u igru. Gobeljić i Hil su pokušale da prelome u korist svoje ekipe, ali Milica Bojović, a zatim i Milina Mišeljić trojkom iz kornera donose 81-81, 55 sekundi do kraja. Greške na obe strane u poslednjem minutu, koji nije doneo pobednika, pa se otiđlo u produžetak, 81-81- Zvezda je imala napad za pobedu, ali nije uspela da ga iskoristi.

I produžetak je Kraljevo otvorila poenima Hokins i Račić, ali Milina Mišeljić je sa sedam poena anulirala prednost protivnika, a na sjajnu asistenciju Sanje Mandić, Milica Bojović sigurna pod košem za 90-89. Imale su gošće dosta vremena, ali nisu se našle, Račić je promašila za tri, Milica Bojović uz defanzivni skok izborila i faul na dve sekunde do kraja. Iskoristila je oba penala, a nakon tajm-auta, Ivana Katanić faulirala Račićevu, koja je bila sigurna oba puta za konačan rezultata 92-91.

Najefikasnija Milica Bojović sa 26 poena (9sk), najbolji strelac Crvene zvezde u novoj sezoni je veoma blizu 100 poena (95). Maša Janković je ubacila 21, Milina Mišeljić 15, a Sanja Mandić 12, uz 14 asistencija, za dabl-dabl ostvarenje.

Zvezda u sredu dočekuje KŽK Partizan 1953 u 4. kolu lige, a za narednog vikenda putu u Zrenjanin na duel sa Proleterom 023 u Kristalnoj dvorani.

KŽK Crvena zvezda: Čubra, Mišeljić 15 (5sk), Deurić, Đokić (2as), Vulović, Nedeljkov 5, Katanić 11 (5sk 4as 2ukl), Čorto 2, Bojović 26 (9sk 2blk), Mandić 12 (14as 2ukl), Janković 21 (5sk 3ukl). Trener: Dragan Vuković.