Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Врбаса као гост у оквиру 9.кола Прве женске лиге, 66-57.

Црвена звезда је уписала и осми тријумф у домаћем шампионату на месту успеха, у хали где је освојила први трофеј после 12 година поста, после двонедељне репрезентативне паузе. Осим у првој четвртини, када су пружиле јак отпор, играчице Врбаса у наставку нису успевале да угрозе предност црвено-белих.

И у првих десет минута достојан, јак отпор изабранице Ненада Марковића пружиле су захваљујући Јовани Јововић, која је током целог сусрета „вукла“ свој тим. Серијом 4-0 Звезда је отворила сусрет, контролисала вођство до краја прве четвртине, које је домаћа екипа успела на снизи преко Јововићеве, 11-14.

Врбашанке су стигле до изједначења на старту друге деонице, имале 18-18 у 14.минуту, а онда је уследила победничка серија црвено-белих 18-0, уз пет тројки, по две Катанићеве и Авлијаш и једна Спасовски. Серија која је донела 19-36 на крају првог полувремена и преломила сусрет у корист лидера на табели.

Наставиле су црвено-беле у истом ритму и у трећем периоду меча, серијама повећавале разлику, коју је са две узастопне тројке успела да смањи Јововићева. Маша Јанковић је већ у раној фазу треће четвртине комплетирала дабл-дабл учинак у родном граду. Пред последњих 10 минута изабранице Драгана Вуковића имале су 32-54 после поена Невене Наумчев.

Последњих 10 минута је припало домаћој екипи, Јововићева је убацила 17 поена у последњем кварталу и предводила серију 12-0 у финишу за коначних 57-66. Тренер Драган Вуковић је пружио прилику свим играчицама да упишу минутажу.

Најефикаснија у осмом тријумфу била је Ивана Катанић са 18 поена, инспирисана у родном граду била је Маша Јанковић, са дабл-дабл остварењем – 13 поена, уз 12 скокова. Милица Бојовић и Марија Авлијаш су убациле по 9.

Утакмица између Црвене звезде и Спартака која је по распореду била на програму у суботу је одложена, па тако наш тим очекује нова пауза.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 3 (4ск 2ас), Катанић 18 (5ск 5ас 2укл 1блк), Бошњаковић, Каписода, Деурић (2ск), Спасовски 5 (3ск 1укл), Јанковић 13 (12ск 2ас 4укл), Недељков 7 (5ск 2ас 4укл), Ристић, Бојовић 9 (4ск 1улк), Авлијаш 9 (2ск), Зечевић 2 (5ск 1блк). Тренер: Драган Вуковић