Košarkašice Crvene zvezde savladale su prvaka WABA Superlige Cinkarnu Celje rezultatom 79-71 (13-12, 23-22, 16-12, 27-25) i priredili navijačima veliku pobedu.

Crveno-bele su ostvarile verovatno i najveću pobedu u sezoni, veoma bitnu u borbi za plasman na Fajnal for WABA Superlige. Na najbolji način su Zvezdine devojke odgovorile nakon poraza od Montane.

Zvezda je povela trojkom Prlje, Celje serijom 7-0 preuzeo prednost, ali vrlo brzo se konsolidovao šampion Srbije i kombinovanim poenima Aleksandre Katanić i Biljane Stjepanović uzvratio istom merom i preuzeo vođstvo, koje potvrdila za kraj prve četvrtine Jelena Jovanović, 13-12.

Celje uspešnim šutem van linije 6,75 nije dopuštao Zvezdi da se u ranoj fazi meča odlepi, ali Nevena Naumčev je svojom mini serijom donela crveno-belima plus 6, 24-18. Celje je uspelo novom trojkom (Friškovec) da izjednači rezultat (30-30), ali je Snežana Bogićević donela Zvezdi prednost pred poluvreme, 36-34.

Nikolina Delić je ušla u šuterski ritam u trećem kvartalu, u kojem smo videli šest promena prednosti i čvrste odbrane, koju je prekinula Aleksandra Katanić i osigurala Zvezdi da u poslednjih deset minuta uđe sa 52-46.

Crvena zvezda je uspešno kontrolisala situaciju na parketu i održavala šest poena razlike između dve ekipe, da bi Bogićević donela maksimalnu prednost na dva minuta do kraja, 73-61. To nije bio kraj uzbuđenjima, Celje je za minut serijom 8-0, uz dve trojke, došla do minusa od četiri poena na ulasku u poslednji minut. Ali, odolele su crveno-bele, nepogrešive su u penal završnici bile Mina Đorđević i Aleksandra Katanić za konačnih 79-71, i nanele tek drugi poraz Celju u dosadašnjem toku sezone.

Crvena zvezda je nadskočila slovenačkog šampiona (46/35), što je bio jedan od ključnih segmenata pobede nad šampionom regiona.

Aleksandra Katanić je bila najefikasnija sa 16 poena, Mina Đorđević ostvarila dabl-dabl učinak – 15 poena, 14 skokova, Bogićević je ubacila 14 koševa.

Crvenu zvezdu očekuju dva derbija u hali “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu između mini reprezentativne pauze. U nedelju u šampionatu Srbije Zvezda bi pobedom u velikoj meri osigurala 1.mesto pred plej-of. Dok bi pobedom u 3.kolu Superlige direktnom konkurentu u borbi za Fajnal for “pobegla” na dve pobede.

KKŽ Crvena zvezda: Stjepanović 8 (10sk 5as 3ukl), Tešić, Prlja 11 (7as), Bogićević 14 (4sk 5as 2ukl), Zukanović, A.Katanić 16 (3sk 4as), Đokić, Naumčev 8, Bojović 2, Čubra, Đorđević 15 (14sk 2as), Jovanović 5 (2sk 1as).