Košarkašice Crvene zvezde okončale su ’’prvi krug’’ takmičenja u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije bez poraza. Do jedanaeste uzastopne pobede crveno-bele su došle pobedom nad ekipom Vrbasa u dvorani u Železniku rezultatom 79-63 (14-19, 30-23, 19-13, 16-8), uz novo dabl-dabl ostvarenje Mine Đorđević.

Trener Dragan Vuković nije mogao da računa na Biljanu Stjepanović, što se i osetilo u igri crveno-belih. Ekipa Vrbasa je veoma motivisano ušla u utakmicu i serijom 8-0 na samom startu preuzela prednost, prevođena Vladankom Erak. Uzvratile su crveno-bele nakon lošijeg početka, ali Erak je novi poenima osigurala vođstvo gošći na kraju prve četvrtine, 14-19.

Nastavile su gošće seriju i u drugoj četvrtini do maksimalne prednosti od 14 poena (14-28) što je najveća prednost jedne ekipe u Beogradu protiv Crvene zvezde u tekućoj sezoni, ali i u dužem periodu. Uspele su crveno-bele da se vrate u utakmicu, podigle su agresivnost u odbrani, a Snežana Bogićević je pogađala bitne koševe. Marija Prlja je trojkom pokrenula seriju 9-0, koja je Zvezdi donela 44-42 na poluvremenu.

Upravo je ta serija poena zaustavila gošće u svom naletu, tada je na scenu stupila Mina Đorđević i održala prednost Zvezde do poslednjih 10 minuta utakmice, 60-53.

Jak otpor su pružile igračice Vrbas Medele, ali kada su Zvezdine devojke uspele da ubrzaju igru tada su i prelomile meč u svoju korist, stigle do maksimalne prednosti od 18 poena i ostvarile i jedanaestu uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu.

Mina Đorđević je upisala novi dabl-dabl učinak – 18 poena i 13 skokova. 16 koševa su postigle Aleksandra Katanić i Marija Prlja, a 14 Snežana Bogićević.

U narednom kolu, poslednjem za 2017.godinu, Crvena zvezda dočekuje Bor.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 4 (2ukl), Tešić, Prlja 16 (2sk 4as 2ukl), Bogićević 14 (6sk 2ukl), Zukanović 6 (8sk),  A.Katanić 16 (3sk 5as 4ukl), Đokić, Naumčev 2 (3as), Bojović 4 (5sk), Čubra, Đorđević 18 (13sk 3as 1blk), Jovanović 4 (5sk 4as).