“Zvezdine zvezdice”, kadetska selekcija KKŽ Crvena zvezda Kombank ostvarila je i četvrtu pobedu Triglav ŽKLS nad ekipom Paraćina u gostima, 77-47 (22-11, 15-13, 18-8, 22-15).

Nije bilo neizvesnosti u Paraćinu, crveno-bele su nastavile pobednički niz i nanele domaćinu drugi poraz.

Već posle prvih 10 minuta “Zvezdice” su imale dvocifrenu prednost (22-11) koju su sačuvale i na poluvremenu (37-24), da bi u trećoj četvrtini potvrdile pobedu i u poslednjih 10 minuta ušli sa +23 na svom kontu, (55-32).

Trener Nemanja Planojević je svim igračicama ukazao priliku, a u poslednjem kvartalu Zvezda je održavala prednost, da bi utakmicu završila serijom 6-0 za maksimalnih +30 i 77-47.

Zvezdu je predvodila kapiten Iva Kecman sa 18 poena, 16 je ubacila Marija Avlijaš, a po 10 Sara Vasiljević (uz 10 osvojenih lopti) i Dunja Zečević.

U narednom kolu u “Basket Siti” stiže ekipa Ivanjice.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Marković, Runić 5, Vasiljević 10 (5as 10ukl), Kecman 18, Kovačević 4, Matić (4sk), Vulović 2, Zečević 10 (6sk), Ćaćić 6 (5sk), Puzić 2, Spasovski 4, Avlijaš 16 (6ukl). Trener: Nemanja Planojević