KKŽ Crvena zvezda savladao je Plej Of Ultra na premijeri nove sezone BTravel WABA lige u dvorani u Železniku, 78-59 (23-16, 23-13, 19-16, 14-13). Najefikasnija je Mina Đorđević sa 22 poena.

Crveno-bele devojke su pobedom ušle u novu sezonu. Iako oslabljene odsustvom Marije Prlje i Miline Mišeljić, nije Crvena zvezda dozvolila iznenađenje na početku sezone.

Jedino je u prvoj četvrtini bilo neizvesno, ali je na 2 minuta do kraja prve deonice igre usledila Zvezdina serija 9-0, što je bila osnova pred ključni period utakmice. Biljana Stjepanović je sa 8 poena u prvoj četvrtini bila taj H faktor Zvezdinoj mladosti.

Postepeno je šampion Srbije u drugoj četvrtini lomio protivnika, koji je uspevao da izbegne dvocifreni minus dofiniša meča. Nova serija 7-0 za kraj poluvremena i nagoveštaj pobednika 1.kola. Odlična odbrana i šut za tri poena su doneli prevagu Zvezdi za ključnu razliku, 46-29.

U trećoj četvrtini crveno-bele su nastavile u istom ritmu i serijom 14-0 došle do najubedljivih 61-32 u 27.minutu igre, kada je pobednik bio poznat. Uspela je ekipa iz Sarajeva da do kraja treće četvrtine smanji minus na 20 poena razlike, 65-45.

U poslednjih deset minuta Crvena zvezda je samo potvrdila pobedu, a Plej Of je uspeo da serijom 6-0 postavi konačnih 79-58.

Mina Đorđević je sezonu otvorila dabl-dabl učinkom – 22 poena, 10 skokova, uz indeks 32. Biljana Stjepanović je zabeležila 11 poena, uz 5 skokova. U ekipi Plej Of Ultra istakla se Kovačević sa 11 poena.

U nedelju, crveno-bele gostuju u Boru na startu domaćeg šampionata, gde brane duplu krunu. U BTravel WABA ligi sledi put u Istanbul, koji je doživeo debakl u Podgorici.

Crvena zvezda: Zukanović 6 (2sk), Prlja, Bogićević 9 (3sk 2as), A.Katanić 5 (3sk 5as 3ukl), Ćirić 2 (3sk), Jovanović 7 (3sk 4as 2ukl), Đokić 3, Stjepanović 11 (5sk 2ukl 2blk), Bojović 2 (3as), I.Katanić 5 (3sk 4as 4ukl), Naumčev 7 (2sk 2ukl), Đorđević 22 (10sk 1ukl 2blk).