Košarkašice Crvene zvezde poražene su u Staroj Zagori od ekipe Beroe, 93-75 (22-12, 24-13, 17-33, 30-17). Previsok rezultat na kraju za odnos na parketu, najefikasnija je bila Aleksandra Katanić sa 18 poena.

Nakon početnih poena na obe strane, Beroe je napravila seriju 16-0, koju je tek u finišu prve četvrtine Crvena zvezda uspela da snizi. Dvocifrena prednost donela je olakšanje domaćinu u nastavku meča, pa su novom serijom uspeli da se potpuno rezultatski “odlepe” i odu na odmor sa visokih plus 21, 46-25.

To je bio alarm za crveno-bele koje su odigrali fenomenalnu treću četvrtinu protiv daleko iskusnijeg protivnika. Crvena zvezda je treći period igre otvorila serijom 6-0, da bi zatim na iznenađenje uspela da se totalno vrati u meč serijom 10-0 na trojku Miline Mišeljić, iako je bugarski predstavnik imao prednost od 16 poena tri minuta pre kraja treće deonice. Poenima sa penala kapitena Aleksandre Katanić u poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 63-58.

Ipak, iskustvo protivnika je opet bilo presudno. Trojkom Aleksandre Katanić, koja je napravila mini seriju 5-0, Crvena zvezda se totalno vratila u meč i prednost protivnika svela na koš minusa, 63-61. Do sredine poslednje četvrtine Crvena zvezda se hrabro nosila i držala u utakmici, ali je Kostova faulirana na šutu za tri poena, a Marija Prlja zaradila petu ličnu grešku. Kostova je bila precizna sa linije za slobodna bacanja, Džasmin Perkins je donela novu dvocifrenu prednost domaćinu iz Stare Zagore, da bi MVP WABA lige Monik Rid osigurala pobedu svojoj ekipi. Zbog pet fauova su iz igre izašle i Bogićević i Bojović, a Milina Mišeljić je postavila konačan rezultat, koji je previsok za odnos dešavanja na parketu, 93-75.

Najefikasnija je bila Aleksandra Katanić sa 18 poena, Marija Prlja je dodala 14. Monik Rid 28 poena, novi dabl-dabl učinak, Zornica Kostova je dodala 17, a Džasmin Perkins ostvarila dabl-dabl učinak, 10 poena 10 skokova.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Triglav u “Basket sitiju”.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 3 (4sk 1as), Tešić, Prlja 14 (3ukl), Bogićević9 (4sk 2as 3ukl), Zukanović, A.Katanić 18 (6sk 3as 5ukl), Ćirić 4 (3sk), Naumčev 12 (2sk 2as 1ukl), Bojović 8 (4sk), Čubra, Đorđević (5sk), Mišeljić 7 (3sk 1as 1ukl). Trener: Dragan Vuković.