Košarkašice Crvene zvezde poražene su na startu finalne serije od KŽK Partizan 1953 73-80 (15-22, 24-10, 15-24, 19-24). Drugi meč je na programu u petak u Hali sportova “Ranko Žeravica”.

Nisu dobro ušle u meč Zvezdine devojke, što je veoma motivisani gost uspeo da iskoristi i povede 16-4. Uspeo je vladajući šampion da se “otme” pritisku u drugom delu prve četvrtine i smanji zaostatak, (15-22).

A u nastavku je i dosta boljom igrom nametnuo ritam meča, serijom 11-0 došao do prednosti, ukupno 18-0, koju je trojkom potvrdila Marija Prlja. Na kraju prvih dvadeset minuta Zvezda je imala prednost 39-32. Partizan je u drugoj četvrtini postigao samo 10 poena, četiri iz igre.

Očekivalo se u nastavku da crveno-bele totalno preuzmu utakmicu i kontrolišu situaciju, održavale su prednost do sredine trećeg kvartala, ali usledila je serija crno-belih 7-0, u kojoj se istakla Olga Stjepanović i povela svoj tim do totalnog preokreta pred poslednjih deset minuta, Vulićeva je trojkom postavila 54-56.

Serija i povratak gošći su uticali na samopouzdanje crveno-belih, rezultatska neizvesnost je potrajala do tri minuta pred kraj kada je Klausen trojkom odlepila crno-bele na +6, (63-69). Crvena zvezda nije uspela da iskoristi nekoliko čistih situacija i slobodnih bacanja, gošće su održavale stečenu prednost, a Cvetkovićeva je mini serijom 5-0 pred ulazak u poslednji minut meča, uz trojku, donela osvajaču Kupa dvocifrenu prednost (67-78), nedostižnu za Zvezdu, koja je uspela samo da smanji minus sa penala do kraja prvog finalnog meča, 73-80.

Najefikasnija je bila Jovana Adamović sa 17 poena (uz 7 skokova), Biljana Stjepanović je postigla 13, Aleksandra Katanić 12.

U petak je prilika za povratak brejka i izjednačenje u seriji.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 3 (3sk), Stjepanović 13 (4sk 3ukl 3blk), Prlja 5 (3as), Bogićević 6 (3sk 1as), Zukanović, A.Katanić 12 (5sk 5as), Đokić, Naumčev 1 (2sk 2ukl), Bojović 2 (4sk), Adamović 17 (7sk 2ukl 1blk), Đorđević 4 (4sk 2blk), Jovanović 10 (3sk 3ukl).