Košarkašice Crvene zvezde poražene su u zaostalom meču 2.kola WABA lige od ekipe Montana 2003 66-69  (13-17, 19-15, 24-15, 10:22) u neizvesnoj završnici. Najefikasnija je bila Aleksandra Katanić sa 18 poena.

Ekipa iz Bugarske je bolje otvorila utakmicu. Nakon prvih poena, i trojke Milice Bojović, sledi serija 10-0 gošći. Do kraja prvog perioda Zvezda je uspela da uspostavi kontrolu i da smanji razliku. U drugoj četvrtini ponovo je Zvezda zaigrala ulaskom Miline Mišeljić. pogađala je kapiten Katanić i vrlo brzo su crveno-bele došle do prednosti. Poenima sa penala Montana postavlja 32-32 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini Zvezda novom serijom ide na +9, i tada se činilo da će i utakmica ići pozitivnim tokom po Zvezdu. Marija Prlja je trojkom postavila 56-47 za kraj trećeg perioda. Ali, mladost i neiskustvo su presudili. Pad u igri je iskoristila Montana, 3 minuta pre kraja došla do prednosti, kontrolisala skok i na kraju i materijalizovala pobedom. Prlja nije iskoristila dva slobodna bacanja 6 sekundi pre kraja utakmice.

Najefikasnija u crveno-belom je bila kapiten Aleksandra Katanić sa 18 poena, Snežana Bogićević je postigla 15. U redovima Montane, Alen je bila najefikasnija i na meču, sa 22 poena.

KKŽ Crvena zvezda: Tešić, Prlja 9 (2sk 3as), Bogićević 15 (3sk), Zukanović 4 (4sk), A.Katanić 18 (4sk), Ćirić (7sk 2ukl), Đokić 13 (2sk 2as), Naumčev 5 (3sk 3ukl), Bojović 7 (2sk 3as), Čubra, Đorđević 9 (8sk), Mišeljić 3. Trener: Dragan Vuković