Košarkašice Crvene zvezde poražene su derbiju 5.kola ŽKLS od ekipe Radivoj Korać 74-75  (14:20, 8:22, 27:21, 25:12) u neizvesnoj završnici. Najefikasnija je bila Snežana Bogićević sa 21 poenom.

Loše su otvorile meč crveno-bele, pre svega je lošta bila druga četvrtina. Korać je do poluvremena vodio +20, 22-42. U drugom poluvremenu, izabranice Dragana Vukovića su uhvatile ritam i malo po malo istopile prednost aktuelnog šampiona, pa smo ušli u neizvesnu penal završnicu. Zvezda je imala i napad za pobedu, ali Bogićević i Đorđević nisu pogodile.

U crveno-belim redovima najefikasnija je bila Bogićević sa 21 poenom, Đorđević je zabeležila novi dabl-dabl učinak( 18 poena, 13 skokova), 18 poena je postigla i Aleksandra Katanić. Najefikasnija na meču i u ekipi pobednika bila je Nina Bogićević sa 23 poena.

Crvena zvezda sada ima skor 3-2, a u narednom kolu gostuje u Vršcu. Pre toga sledi duel protiv ekipe Montana, u WABA ligi.

Crvena zvezda: I.Katanić 2, Prlja, Bogićević 21 (3sk), Zukanović4 (4sk), A.Katanić 18 (5sk 4as 2ukl), Ćirić 10 (4sk), Đokić 13 (2sk 2as), Naumčev 4 (4sk 2as 4ukl), Bojović 9 (4sk), Čubra, Đorđević 18 (13sk 3as), Mišeljić 2 (5sk 2as). Trener: Dragan Vuković