Košarkašice Crvene zvezde poražene su u Kranju, od Triglava 68-58 (17-18, 15-9, 21-8, 15-23), u okviru 6.kola WABA Superlige. Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 12 poena.

Dve utakmice u dva dana i dugo putovanje do Kranja bilo je previše za Zvezdine devojke, koje su poražene od Triglava u utakmici bez takmičarskog značaja.

U prvoj deonici videli smo izjednačenu borbu. Nakon početnih poena Aide Kalušić, crveno-bele su povele i do sredine četvrtine imale prednost, kada su domaći serijom 7-0 preuzele vođstvo. Crvena zvezda je uzvratila istom merom, da bi Urška Zibert trojkom u poslednjem napadu postavila 17-18.

Velika borba viđena je u drugom periodu. Koš za koš, nijedna ekipa nije uspela da se odlepi i da stvori veću prednost, kada je mini serijom 5-0, Triglav uspeo da obezbedi vođstvo za poluvreme.

Treća četvrtina je presudila pobednika. Triglav je iskoristio umor Zvezdinih košarkašica, nastavio seriju sa kraja prvog poluvremena trojkom Kalušić, ukupno 14-0, i stigao do 41-27. Prlja je trojkom prekinula seriju domaćih, ali usledila je nova, 12-0, koja je ispostaviće se, i odlučila pobednika u Kranju. Zvezda je bila bez koša 4 minuta.

U poslednjih 10 minuta, veliki napori našeg tima da se vrati u meč, međutim Triglav je konstantnu dvocifrenu prednost. U poslednjih dva minuta meča, Zvezda je serijom 8-0 sa linije za slobodna bacanja uspela da smanji minus na 8 poena, a konačan rezultat postavila je Rebeka Abramović u poslednjim sekundama meča.

Marija Prlja je bila najefikasnija sa 12 poena, Mina Đorđević je postigla 11. U redovima Triglava i na meču je bila Aida Kalušić sa 21 košem, 12 je dodala Nikolina Sofrič.

Ostala su još dva kola do kraja Superlige, u narednom kolu Zvezda dočekuje ekipu Plej Of Ultra iz Sarajeva.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 7 (2as), Prlja 12 (2ukl), Bogićević 7 (2sk 2as), Zukanović, A.Katanić 4 (2as 4ukl), Ćirić 4 (2sk), Naumčev 7 (3sk 3ukl), Bojović 6, Đorđević 11 (4sk), Mišeljić (4sk). Trener: Dragan Vuković.