Košarkašice Crvene zvezde poražene su u prvom meču finala plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije od Radivoj Koraća u “Šumicama”, 59-47 (15-12, 10-13, 18-2, 16-19). Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 12 poena.

Ekipa Radivoj Koraća je bolje otvorila utakmicu, i u 7.minutu imala prednost 11-2. Crveno-bele su uspele da se konsoliduju do kraja prve četvrtine i dođu do rezultatskog egala, a zatim i da povedu sredinom druge četvrtine serijom 9-0, koju su rešile u svoju korist i otišle na odmor sa minimalnom prednošću, 26-25.

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini, koju su domaći rešili u svoju korist 18-2. Jedine poene za crveno-bele postigla je Mina Đorđević, a onda je usledila serija 16-0, koja se ispostavila i prelomnoj. I početkom poslednje četvrtine aktuelni šampion je nastavio sa serijom (19-0 ukupno), a nakon deset minuta igre bez koša za Zvezdu pogodila je sa linije za slobodna bacanja Aleksandra Katanić. Uspele su crveno-bele da smognu snage i požrtvovanom igrom smanje minus na pet poena u 38.minutu, ali je novom serijom 7-0 ekipa Koraća došla do pobede u prvom meču finala plej-ofa. 59-47.

Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 12 poena, po 8 su postigle. A.Katanić, Jovanović i Stjepanović. U redovima Radivoj Koraća najefikasnija je bila Teodora Turudić sa 19 poena.

Drugi meč u kome je domaćin Crvene zvezda na programu je 5. aprila 2017. u dvorani „Basket siti“ od 19:00. Treća utakmica je 8. ili 9. aprila, ponovo u „Šumicama“, eventualna četvrta 12. aprila i peta 19. aprila 2017.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 4, Prlja 12 (5sk 2as), Bogićević, Zukanović, A.Katanić 8 (8sk 3as 3ukl), Ćirić 2 (2sk), Naumčev (2ukl), Bojović 2 (2sk), Đorđević 2(8sk 2blk), Stjepanović 8 (6sk 2ukl 3blk), Jovanović 8 (2as), Mišeljić 3 (3sk 3as). Trener: Dragan Vuković.