Košarkašice Crvene zvezde poražene su u meču 6.kola ŽKLS od ekipe Vršca 67-69  (19-9, 13-22, 11-22, 24-16), u dvorani “Milenijum”, u novoj neizvesnoj završnici. Najefikasnija je bila Mina Đorđević sa 24 poena.

Crvena zvezda je odlično otvorila meč u petorci Prlja, I.Katanić, Bogićević, Đorđević, Bojović, nakon početnih poena, serijom 10-0 preuzela prednost, koju je održavala do kraja prvog perioda i sredine drugog, kada je usledio pad u igri. Vrščanke su se sa tri uzastopne trojke vratile rezultatski u meč, a četvrtom uzastopnom trojkom koju je pogodila Mitov i povele.

Rezultatska klackalica je potrajala do početka treće četvrtine kada je domaćin serijom 13-0 uspeo da se odvoji na dvocifrenu prednost, kojom se i ušlo u poslednji period igre. Vršac je bio u konstantnoj prednosti do finiša utakmice, kada je Zvezda uspela da malo po malo smanji prednost, a zatim i trojkom Bogićević da dođe do samo koša zaostatka u poslednjem minutu. Radović je napravila grešku u napadu, a Milica Bojović bila polovična sa penala. Nakon tajm-auta, Mršić je bila polovična sa penala, a Naumčev pogrešila u napadu i Vršac je slavio u “Milenijumu”.

Najefikasnija u crveno-belom je bila Mina Đorđević sa novim dabl-dabl učinkom (24p 18sk, indeks 36), Ivana Katanić je postigla 14. U redovima Vršca i na meču najefikasnija je bila Mitov sa 26 poena.

Crvena zvezda sada ima skor 3-3, a već u četvrtak u Basket Siti stiže aktuelni šampion regiona, Budućnost Bemaks. U 7.kolu ŽKLS, Zvezda dočekuje Šabac.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 14 (4sk 4as 5ukl), Tešić, Prlja 8 (4as), Bogićević 12 (2as 2blk), Zukanović 2, A.Katanić (3sk 1as), Ćirić, Đokić, Naumčev 2, Bojović 5 (6sk), Đorđević 24 (18sk), Mišeljić. Trener: Dragan Vuković