Crveno-bele košarkašice pobedom nad ekipom Trešnjevke 2009, 89-61 (21-22, 11-15, 27-10, 30-14), zabeležile su drugi trijumf u WABA ligi i prekinule negativan niz od šest uzastopnih poraza u regionalnom takmičenju.

Podmlađena ekipa Trešnjevke predvođena kapitenom, juniorskim reprezentativnim centrom Josipom Pavić je u prvom poluvremenu pružala jak otpor, imala prednost, ali su crveno-bele u drugom poluvremenu zaigrale dosta čvršće u odbrani i prelomile susret u svoju korist.

Zvezdine devojke su utakmicu otvorile serijom 6-1 na startu, Trešnjevka odgovorila serijom 6-0, da bi nakon perioda igre koš za koš, Ivana Ujević je sa dve vezane trojke donela +5 svom timu, (13-18). Savić i Pavić na jednoj, Katanić i Bojović na drugoj strani pogađaju do kraja za 21-22 nakon prvih deset minuta.

Raspoložena Ivana Ujević je kreirala seriju 6-0 u nastavku, sa 4 poena i 2 osvojene lopte, zatim je Anđela Katavić trojkom približila, a Josipa Pavić donela prvo i jedino dvocifreno vođstvo i maksimalnu prednost gostujućem timu, (27-37). Do kraja prvog poluvremena izabranice Dragana Vukovića su mini serijom 5-0 uspele da prepolove minus pred nastavak, 32-37.

U trećem kvartalu Zvezda je prelomila utakmicu. Serijom 11-2 je preokrenula rezultat u svoju korist (43-39), da bi odličnom, čvrstom odbranom i presingom omogućila lake poene u tranziciji, koji su vodili do dvocifrene prednosti pred poslednjih deset minuta, a sve zaokruženo serijom 8-0, (59-47). Zvezda je osvojila 7 lopti u drugom delu četvrtine (Nedeljkov 3, Mišeljić 2) od ukupno 22 na meču.

Zvezda je nastavila seriju i u poslednjoj četvrtini do 26-0, što je donelo maksimalnih +32 posle poena Nine Deurić, (79-47). Trener Dragan Vuković je pružio priliku svim igračicama, a jedino se Marta Vulović nije upisala u strelce. Devojke iz Zagreba su uspele da u finišu smanje razliku, a konačan rezultat postavila je trojkom Barbara Turkalj, 89-61.

Najefikasnije su bile Milina Mišeljić i Ivana Katanić sa 15 poena, Nađa Nedeljkov i Milica Bojović su ubacile po 14.

Sledi derbi u domaćem prvenstvu u nedelju u hali “Vizura” u Zemunu, a zatim i duel u Banjaluci protiv ekipe ŽKK Orlovi za kraj prvog dela WABA lige.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Mandić 9 (3sk 7as 2uk), Katanić 15 (4sk 8as 3ukl 1blk), Čubra 2, Tešić 2 (2sk), Vulović, Nedeljkov 14 (2sk 2as 5ukl), Deurić 4 (3sk 1ukl), Janković 6 (4sk 2as 1ukl 1blk), Đokić 6 (3as 1ukl), Čorto 2 (2sk 3ukl), Bojović 14 (4sk 1ukl), Mišeljić 15 (5sk 2as 6ukl). Trener: Dragan Vuković