Kadetska selekcija KKŽ Crvena zvezda Kombank poražena je u gradskom derbiju od vršnjakinja iz ŽKK Radivoj Korać u prvom kolu drugog dela šampionata Triglav Ženske košarkaške lige Srbije, 52-47 (16-24, 4-5, 18-6, 14-12).

Ovo je prvi poraz “Zvezdica” u domaćim okvirima, ali su ostale na prvoj poziciji sa istim učinkom kao Radivoj Korać, zbog boljeg međusobnog skora. Trener Planojević nije mogao da računa na Mariju Avlijaš (virus) i Miljanu Ćaćić (povreda).

Mnogo bolje su izabranice Nemanje Planojevića ušle u utakmicu, sigurnije, Jovana Spasovski je bila veoma raspoložena, ubacila je 12 poena već u prvih deset minuta, nakon kojih su crveno-bele imale 8 poena prednosti (16-24). Drugi period je doneo dosta čvršću igru i odbrane, bržu, što je prouzrokovalo i mnogo tehničkih grešaka u organizaciji igre i malo poena na obe strane, a Zvezda je propustila nekoliko napada i otvorenih šuteva za dcodžifrenu prednost. Na poluvremenu su imale +9 na svom kontu, (20-29).

Ključna je bila treća deonica. Zvezda je imala maksimalnih +11 i jedinu dvocifrenu prednost posle poena Helene Kovačević (20-31), a domaća ekipa je uzvratila velikom serijom 16-0 i preuzela vođstvo,u velikoj meri zahvaljujući Neveni Rosić, (36-31). Jovana Spasovski je prekinula seriju protivnika, ali je nepogrešiva sa linije penala bila Jovana Boričić (18/18). Ni u poslednjem minutu ne uspeva Zvezda da pogodi nekoliko zicera, a pred poslednjih deset minuta Radivoj Korać je imao 38-35.

Jurile su crveno-bele nade rezultat u poslednjih 10 minuta, nedostajali su poeni kapitena Ive Kecman, uvukla se i nervoza u igru, a Radivoj Korać je imao osam poena prednosti u 39.minutu nakon poena Bogdane Nedeljkov sa penala, (50-42). Velika želja i energija je dovela Zvezdu na minus tri, posle mini serije 5-0, i posed lopte, ali nisu uspele da realizuju poslednji napad. Bogdana Nedeljkov je sa penala postavila konačnih 52-47.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde bila je Jovana Spasovski sa 16 poena, dvocifrena je bila i Helena Kovačević sa 10, 9 je ubacila Dunja Zečević, 8 Sara Vasiljević. SA 13 uhvaženih lopti se izdvojila Andrea Stanković.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Radnički, a sledećeg vikenda crveno-bele devojke očekuje i IV vikend WABA lige u Zagrebu, i dueli sa Ilirijom i domaćom Trešnjevkom.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Marković, Runić (3ukl), Vasiljević 8 (3sk 5ukl), Kecman (3ukl), Ivanović, Zečević 9 (3sk 2as 2blk), Matić, Spasovski 16 (6sk 5as 5ukl), Puzić, Kovačević 10 (3sk 2as), Vulović, Stanković 4 (13sk 2blk). Trener: Nemanja Planojević