KKŽ Crvena zvezda i nakon 18.kola u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije ima maksimalan učinak! Samo dan nakon utakmice u Zagrebu, Zvezda je savladala ekipu Radivoj Korać 72-56 (19-10, 12-17, 20-15, 21-14).

Trener Dragan Vuković je raspodelio minutažu, a crveno-bele su od samog starta imale kontrolu nad utakmicom.

Čvrst početak utakmice, prvi koš je postignut na isteku trećeg minuta, a Crvena zvezda brzo stigla do dvocifrene prednosti, koju je omogućila jaka odbrana i dobar šut za tri poena. Biljana Stjepanović je upravo pogotkom van linije 6,75 donela 19-10 na kraju prve četvrtine.

Iako je Radivoj Korać serijom 6-0 uspeo da se približi na samo koš zaostatka, Zvezda je bila u kontinuiranom vođstvu, pa je na odmor između dva poluvremena otišla sa rezultatom 31-27.

Nalet domaćina i seriju 7-0 kojom su prvi i jedini put na utakmici preuzeli vođstvo odbila je Nevena Naumčev. Naumčev je bila sjajna u šutu za tri poena i mini serijom vratila Zvezdi prednost, a bitnu trojku postigla je i Ivana Katanić. Zvezda je četvrtinu završila serijom 7-0 za 42-51 pred poslednjih 10 minuta.

U poslednjih deset minuta svaku sumnju oko pobednika otklonila je Nevena Naumčev sa još dve trojke, a u finišu je Jelena Jovanović bila nepogrešiva sa penala za Zvezdinu pobedu, 72-56.

Nevena Naumčev je bila najefikasnija sa 18 poena, uz šut za tri poena 5/6. Jelena Jovanović je postigla 15, Biljana Stjepanović 13.

Nema puno odmora za Zvezdu, naredne nedelje protivnici su Montana i Student.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 5 (2sk 4as), Stjepanović 13 (4sk 5as 4blk), Prlja, Bogićević 4 (2sk 3as 2ukl), Zukanović, A.Katanić 6 (3sk 2as), Đokić, Naumčev 18 (3sk 4as), Bojović 7, Čubra, Đorđević 4 (9sk 2ukl), Jovanović 15 (2sk 2as).