Kadetkinje KKŽ Crvena zvezda Kombank ostvarile su i deveti trijumf u 9.kolu Triglav ženske kadetske lige Srbije protiv Art Basketa 69-52 (18-12, 16-9, 14-16, 21-15), i na pauzu će otići sa stoprocentnim učinkom.

Ekipa Nemanje Planojevića do novog trijumfa došla je bez problema, t0kom druge četvrtine je došla do dvocifrene prednosti, koju je kontrolisala do kraja meča.

Nakon početnih poena domaće ekipe, Zvezda je serijom 10-0 preuzela vođstvo, a Marija Avlijaš je sa linije penala potvrdila prednost, (12-18). U nastavku, zahvaljujući agresivnoj odbrani i kontroli skoka Zvezda je imala priliku da nadogradi prednost, što je učinila serijom 9-0 za prvo dvocifreno vođstvo, (16-28). Poenima Helene Kovačević se otišlo na odmor, a na semaforu je stajao rezultat 21-34.

U trećoj četvrtini nije bilo promena, Zvezda je kontrolisala vođstvo, postizala poene u mini serijama, a trojkama Dunje Runić na jednoj i Vuletić na drugoj se ušlo u poslednjih 10 minuta, (37-48). Dunja Runić je nastavila seriju i u poslednjem kvartalu, a Vera Puzić donela svom timu maksimalnu prednost na utakmicu, plus 20. 49-69. Konačan rezultat postavila je Kerezovićeva trojkom u poslednjem napadu, 52-69. Trener Planojević je ukazao priliku svim devojkama.

Najefikasnija u dvorani “Mega Factory” bila je Marija Avlijaš sa 15 poena, Iva Kecman je ubacila 11, a Helena Kovačević 9, a Dunja Runić i Sara Vasiljević po 8.

Do kraja godine ostao je još jedan turnir U17 WABA lige, 22.decembra u “Basket Sitiju”, čiji je domaćin KKŽ Crvena zvezda Kombank.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Ivanović 2 (4sk), Runić 8 (4sk 3as 1blk), Vasiljević 8 (7sk 2as), Kecman 11 (8sk 1blk), Ulemek, Zečević 6 (10sk 6blk), Matić 2, Spasovski 6 (2sk 2ukl), Avlijaš 15 (6sk 2as 2ukl), Kovačević 10 (6sk 3as 9ukl), Vulović (3sk 1blk), Puzić 2 (4sk). Trener: Nemanja Planojević