Košarkašice Crvene zvezde savladale su Radivoj Korać u drugom meču finala plej-ofa, 64-52 (18-12, 20-12, 15-12, 11-16) i izjednačile u finalnoj seriji na 1:1! Najefikasnija je bila Jelena Jovanović sa 18 poena.

Znale su crveno-bele devojke da moraju i mogu bolje da pruže od izdanja u subotu, da bi došle do izjednačenja. Nijedna ekipa nije uspela da se na početku meča odvoji i napravi prednost, sve do trojke Milice Bojović u 6.minutu, kojom je najavila seriju 8-0 crveno-belih za kraj prve četvrtine, 18-12. Crvena zvezda je imala konstantnu prednost u nastavku meča i potpunu kontrolu utakmice. Trojkom Marije Prlje i defanzivnim skokom Jelene Jovanović, Zvezda na odmor ide sa +14, 38-24.

Mini serijom Mine Đorđević je počelo drugo poluvreme, a već do sredine treće četvrtine crveno-bele su vodile 51-30, nakon poena Aleksandre Katanić. Do kraja meča, ekipa Radivoj Korać nije ugrozila vođstvo Zvezdem ali je uložila veliki napor da smanji razliku, jer je pobednik već bio poznat, u čemu su i uspeli za konačnih 64-52.

Najefikasnija je bila Jelena Jovanović sa 18 poena, 11 je dodala Mina Đorđević. U ekipi Radivoj Korać, Spasojević je postigla 16 poena.

Treća utakmica je 8. ili 9. aprila, ponovo u „Šumicama“, četvrta 12. aprila i eventualna peta 19. aprila 2017.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 7 (4ukl), Prlja 8 (4sk 5as), Zukanović, A.Katanić 5 (6sk 3as 3ukl), Ćirić, Đokić, Naumčev 2 (2sk), Bojović 3 (2sk 1as), Đorđević 11 (5sk 3as 3ukl), Stjepanović 7 (3sk 2as 3ukl 2blk), Jovanović 18 (4sk 2as 2ukl), Mišeljić 3 (5sk 2blk). Trener: Dragan Vuković.