Кошаркашице Црвене звезде мтс декласирале су новосадску Војводину 021 резултатом 90-53 (30-17, 19-16, 20-3, 19-17), у првом мечу полуфиналне серије плеј-офа ЖКЛС у хали „Баскет Сити“.

Успеле су Новосађанке да освоје треће место на недавном завршном турниру WABA лиге, али нису у Београду имале снаге да се супротставе шампиону Србије. Црвена звезда је лишила утакмицу било какве неизвесности, и без помоћи МВП финала Купа Милан Цига Васојевић, Челси Хал.

Већ у првих десет минута Звезда је креирала предност коју је надограђивала. Серијом 7-0 екипа Драгана Вуковића је отворила утакмицу, затим поенима у мини серијама дошла до првог двоцифреног вођства на средини утакмице (19-9), коју је Невена Наумчев тројком и потврдила за крај, Дестини Томпсон је успела да смањи минус на 30-17.

Црвено-беле су одржавале разлику, контролисале утакмицу и диктирале ритам, што је довело до серије 9-0 и високих 43-21 у наставку. Дуња Зечевић је потврдила предност пред полувреме и крунисала одличну другу четвртину, 49-33.

Податак да су гошће постигле само три поена у трећем кварталу (тројка Марине Стојић на истеку четвртине) довољно говори о игри Црвене звезде. Серија 22-0 између две четвртине и поени Ане Јованов и Нађе Недељков за 71-36. У последњих десет минута без промена, Црвена звезда је рутински привела утакмицу крају и славила са убедљивих 90-53.

Најефикаснија са 16 поена била је Дуња Зечевић, Снежа Богићевић је убацила 14, Нађа Недељков 11, по 10 Јована Јевтовић и Снежа Чолић.

Други меч је на програму у суботу у Новом Саду.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 5 (2ск 1укл), Јованов 2 (1ск), Чорто 2 (3ас), Богићевић 14 (2ск 1ас), Зечевић 14 (7ск 2ас 2блк), Катанић 6 (3ск 7ас 3укл), Ђурђевић 2 (1ск), Недељков 11 (5ск 2ас), Јевтовић 10 (5ск 2ас 4укл 1блк), Бојовић 6 (1ск 1ас), Јаковина 6 (1ск 3ас 2укл), Чолић 10 (3ск 4ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић