Kadetkinje Crvene zvezde na poslednjem, V turniru U17 WABA lige poražene su od Maribora i Celja. Trener Planojević ukazao priliku i devojčicama iz druge ekipe koje nastupaju za ekipu kadetkinje 2 u ligi Beograda.

U prvom meču odigranom u subotu u hali “Basket Siti” od 10 časova, protiv ekipe Maribora, igrala je druga ekipa usled gostovanja Crvene zvezde u Ivanjici istog dana. Gošće su već u prvom periodu igre stigle do dvocifrene prednosti, koje su nadogradile u daljem toku susreta. Otvorile su utakmicu serijom 11-0, crveno-bele odgovorile sa osam vezanih poena, ali su sa novih 11-0 devojke iz Maribora, predvođene Tinom Tomšić, obezbedile visoko vođstvo pred nastavak meča, 12-24. U serijama su u drugoj četvrtini postizale poene gostujuće igračice, pa su imale 21-47 na svom kontu na poluvremenu.

Nije promene u drugom poluvremenu, treća deonica je protekla u egal nadmetanju, ali je u poslednjem kvartalu naneo težak poraz, 42-83.

Najefikasnija je bila Magdalena Janković sa 15 poena (9sk), Anđela Danić je ubacila 7, a Ivona Vukša i Mina Đurđević po 6, dok se Tara Dacić istakla sa 13 uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda – Maribor 42-83 (12-24, 9-20, 12-13, 9-26)

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Danić 7, Drakul 2, Ulemek 4, Janković 15 (9sk 5as 4ukl), Kovačević, Đurđević 6, Vukša 6 (8sk), Dacić 2 (13sk 4as 5ukl), Elezović, Mitrović. Trener: Nemanja Planojević

U drugom meču, Zvezda je odmerila snage u poslednjem duelu sa ekipom Celja, u nedelju od 13 časova u hali “Radivoj Korać”. Aktuelni šampion regiona uzrasta do 17 godina je neporažena završila regularni deo sa svih 10 pobeda, trijumfom protiv Crvene zvezde 76-70.

Serijom 8-0 su stvorile razlike, a serijom 10-0 stigle košarkašice Celja i do dvocifrene prednosti u prvih deset minuta, koju je Crvena zvezda preko mini serije Marije Avlijaš uspela da spusti, poenima u poslednjem napadu, 12-26. Druga četvrtine je donela egal situaciju na parketu, poenima Đite Sofije Gbemuotor Celje je na poluvreme otišlo sa 10 poena razlike, 37-47.

Treća četvrtina je donela čvršće odbrane, dosta grešaka u organizaciji napada, dosta tehničkih grešaka i izgubljenih lopti, a Jovana Spasovski je održavala priključak za Celjem. Poenima kapitena Ive Kecman sa penala, istim odnosom kao na poluvremenu smo ušli u poslednjih 10 minuta, 50-60.

Lea Bartelme je preuzela odgovornost u poslednjem kvartalu i obezbedila presudnu razliku svojoj ekipi, ali nisu se predavale “Zvezdice”. Zvezda je serijom 9-0, kombinovanim poenima Dunje Zečević i Jovane Spasovski, uspela da snizi razliku i časnim porazom završi učešće u regionalnom takmičenju.

Utakmica u subotu u Ivanjici je ostavilo maha na našoj ekipi, dovoljno da kvalitetan tim Celja to iskoristi. Ali, još jednom su naše “Zvezdice” pokazale da su sa pravom Zvezdine nade.

Najefikasnije su bile Marija Avlijaš i Jovana Spasovski sa po 17 poena, Helena Kovačević je ostvarila dabl-dabl učinak – 10 poena, uz 12 skokova, 10 poena je ubacila i kapiten Iva Kecman. Marija Avlijaš je u dva dana ubacila 40 koševa na dva meča.

Crvena zvezda je završila takmičenje u ligi na 6.mestu, usled dva poraza. Na Fajnal for plasirale su se ekipe Celja, Radivoj Koraća, Ilirije i Trešnjevke.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Marković, Puzić, Kecman 10 (7sk 3as 3ukl 1blk), Ivanović 2 (3sk), Zečević 6 (4sk 1ukl 4blk), Matić, Spasovski 17 (6sk 2as 3ukl 1blk), Avlijaš 17 (3sk 5as 2ukl), Kovačević 10 (12sk 3as 3ukl), Ćaćić 8 (4sk), M.Janković. Trener: Nemanja Planojević