Кошаркашице Црвене звезде поражене су у првом полуфиналу Купа Милан Цига Васојевић од Војводине 021 у вршачком „Миленијуму“ 71-59 (18-13, 18-19, 15-14, 20-13) и неће бити у прилици да се боре за трофеј.

Нажалост, наш тренер Драгана Вуковић није добио поклон за своју 300. утакмицу на клупи ККЖ Црвена звезда Комбанк.

Велики број пропуштених прилика, напада, које су противнице обилато користиле, у оваквој утакмици је огромна предност. И поред доброг почетка утакмице, уводних пет минута, и друге четвртине која је обећавала и личила на Звездину игру, лошије друго полувреме је пресудило.

Већ први напад је искоришћен, Маша Јанковић је погодила уз офанзивни скок, да би резултат дала препознатљива Звездина одбрана за 4-9. Војводина 021 се није добро носила са притиском, али је успела да решење за Звездину зонску одбрану нађе у шуту за три поена, па је серијом 9-0 стигла до 16-11. Највише захваљујући Анастасији Подунавац, која је погодила први шут и са великим самопоуздањем одиграла до краја. Већ у првом периоду је постигла 8 поена, скоро 50% поена своје екипе, за 18-13 после првих десет минута. Оно што је било забрињавајуће јесте осам изгубљених лопти Црвене звезде.

Енергија није јењавала, Марија Авлијаш је вратила Звезду у погон одличном игром у оба правца, противник је опет имао великих проблема, а Звезда креирала серију 13-0 и оставила Војводину 021 без поена пуних 4 минута, (15.минут, 20-26). Али, опет су стале црвено-беле. Војводина 021 је постизала највећи број поена из транзиције, што је атипично за Црвену звезду, и брзо успела да се врати у меч серијом 6-0, (26-26). Невена Наумчев је у тим тренуцима била присебна, погађала, одржавала утакмицу у егалу, да би Јована Спасовски престрого зарадила неспортски фаул у финишу, што је противник искористио за четири поена из напада и серију 6-0. Наумчева је била половична са пенала, а Звезда није успела да искористи последњи напад у полувремену, остало је 36-32 након 20 минута.

У трећем периоду Анастасија Подунавац и Јована Адамовић су креирале нову серију и обезбедиле својој екипи предност од осам поена коју су контролисале до финиша, када је МВП регуларног дела шампионата Јована Адамовић погодила за три поена и донела прву двоцифрену предност на 2:44 до краја треће деонице, 49-39. Опет је Невена Наумчев одбила налет противника, опет је Звезда имала неколико нереализованих напада, без помоћи Милице Бојовић и Нађе Недељков, али је Маша Јанковић уз звук сирене у солоакцији погодила за 51-46 пред одлучујућих 10 минута.

И поред великог броја грешака, Звезда се преко Маше Јанковић и Невене Наумчев вратила у меч и стигла до егала, 57-55 на средини последњег квартала. Тренутак непажње у дефанзиви је казнила Јована Јововић из отвореног шута за три поена, 60-55. Звезда није искористила напад, а рампа Маше Јанковић над Тијаном Цукић је окарактерисана као фаул, што је био њен четврти пенал, а плејмејкер Новосађанки је то искористила и повела серију 8-0, од којих је шест везаних поена са линије за слободна бацања, за нову двоцифрену предност (68-56). То је одвело утакмицу у другом правцу. Погодила је Невена Наумчев за три поена, али Звезда је допустила прелаке поене, по четири фаула су имале Наумчев, Јанковић и Катанић, и у том тренутку је било касно за повратак. Тијана Цукић је са пенала поставила коначних 71-59.

Невена Наумчев је убацила 21 поен, и уз дабл-дабл учинак Маше Јанковић: 17 поена и 11 скокова, била покретачка снага Звезде. Ивана Катанић је постигла на 13 поена.

Наредног викенда следи почетак плеј-офа, у полуфиналу противник Црвене звезде је Радивој Кораћ.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 21 (4ск 1укл 1блк), Дешић, Катанић 13 (3ас 1укл), Чорто, Каписода, Деурић, Спасовски, Јанковић 17 (11ск 2блк), Недељков, Ристић, Бојовић 2 (6ск 2ас 1укл 1блк), Авлијаш 6 (5ск 2ас 2укл), Зечевић. Тренер: Драган Вуковић