Košarkašice Crvene zvezde nastavile su pobednički niz u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije i u 14.kolu pobedom nad Šapcem 72-52 (14-17, 17-16, 24-10, 17-9).

Trener Dragan Vuković osim Ivane Katanić nije mogao da računa na Mariju Prlju, priliku da budu u timu dobile su Katarina Dešić i Marija Ristić.

Šabac je pružio jak otpor šampionu Srbije i bio konkurentan u prvom poluvremenu. Uspele su gošče čvrstom odbranom da svedu crveno-bele na samo 14 poena u prvih deset minuta. Velika borba se nastavila u drugoj četvrtini, dve serije na obe strane su obeležile ovaj period igre. Šabac je serijom 6-0 uspeo da se odvoji na 18-27, Crvena zvezda nije uspela da postigne poene punih četiri minuta. Uspela je to da nadoknadi u finišu, serijom 7-0, a prednost Šapčankama pred poluvreme je donela Spasojević u poslednjem napadu, 31-33.

U trećem kvartalu crveno-bele su slomile otpor Šapca i prelomile utakmicu u svoju korist. Crveno-bele su totalno zaustavile MVP domaćeg šampionata Bojanu Stevanović, čime su neutralisale gošće, dozvolile samo 10 poena u trećoj četvrtini, i serijom 12-0 u poslednjih deset minuta ušli sa vođstvom 55-43.

Nije bilo neizvesnosti u četvrtoj deonici, Crvena zvezda je kontrolisala situaciju i rutinski završila utakmicu pobedom 72-52.

Mina Đorđević najefikasnija sa 17 poena (9 skokova), 15 poena je postigla Aleksandra Katanić (9 asistencija), a novi dabl-dabl učinak zabeležila je Snežana Bogićević – 13 poena, 10 skokova.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Vršac.

KKŽ Crvena zvezda: Stjepanović 5 (14sk 3as 1blk), Tešić, Bogićević 13 (10sk 4as), Zukanović, A.Katanić 15 (3sk 9as 3ukl), Đokić 1, Dešić 4 (2sk 2ukl 1blk), Naumčev 7 (3sk 2as), Bojović 4 (2sk), Ristić, Đorđević 17 (9sk 2as 5ukl 1blk), Jovanović 6 (4sk 2as 1blk).