Košarkašice Crvene zvezde savladale su Radivoj Korać u “Šumicama” 65-63 (13-13, 17-20, 15-16, 18-16) u derbi utakmici Ženske košarkaške lige Srbije! Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 22 poena.

Nakon 15 uzastopnih pobeda i to prvi put na svom parketu, trostruki uzastopni šampion Srbije u ženskoj košarci ŽKK Radivoj Korać doživeo je poraz. Od Crvene zvezde!

Sjajno su otvorile meč crveno-bele, serijom 9-0 i odličnom odbranom koja nije dozvolila ekipi Radivoj Korać da u prvih pet minuta postigne prve poene. Potpuna kontrola skoka, Mina Đorđević je zabeležila četiri skoka u uvodnim minutima. Mini serijom je domaćin uspeo da se vrati rezultatski vrati u meč, a poenima Vučković sa linije za slobodna bacanja i izjednači do kraja četvrtine, 13-13.

Drugi period igre doneo je preokrete obeležene brzim serijama poena. Crveno-bele su stigle do plus 5 (16-21), Radivoj Korać serijom 7-0 došao do vođstva prvi put na meču (23-21), a trojkom Bogićević, Zvezda je serijom 8-0 u finišu prvog poluvremena vratila prednost, koju je uspela da održi do kraja, 30-33.

Crvena zvezda je tokom većeg dela treće četvrtine vodila sa sedam poena prednosti, ali je trostruki šampion uspeo da u finišu stigne do samo koša zaostatka. Snežana Bogićević je poenima donela Zvezdi 45-49 pred poslednjih 10 minuta.

Neizvesna završnica nije izostala nije ovog puta, samo je pobednik bila Crvena zvezda. Turudić i Spasojević su donele izjednačenje svojoj ekipi na samom startu poslednje četvrtine, a Marija Prlja trojkom i Mina Đorđević donele prednost Zvezdi (50-55). Serijom 8-0 Radivoj Korać je došao do prednosti u 58.minutu susreta (58-55), koju su održavali do poslednjeg minuta derbija (62-59). Zvezdi je pobedu donela Milica Bojović sa 6 vezanih poena, njenim prvim na utakmici, a šampion nije iskoristio šansu za pobedu. Teodora Turudić je osvojila loptu, a Vučković bila polovična sa slobodnih bacanja. Poslednji napad na meču i priliku za produžetke nije iskoristila Spasojević i Crvena zvezda je slavila u Šumicama!

Marija Prlja je predvodila Crvenu zvezdu sa 22 poena, Aleksandra Katanić je postigla 13, Snežana Bogićević 12, Mina Đorđević je ostvarila novi dabl-dabl učinak (10 poena, 17 skokova) U ekipi Radivoj Korać najefikasnija je bila Spasojević sa 16 poena.

Nakon 16.kola Crvena zvezda je trećoj poziciji sa skorom od 12 pobeda i 4 poraza i utakmicom manje od Petizana 1953 na drugoj poziciji (13/4). Radivoj Korać je na prvom mestu sa 15 pobeda i dva poraza.

U četvrtak, crveno-bele očekuje duel u Sarajevu protiv ekipe Plej Ofa u okviru 3.kola WABA Superlige, dok se domaći šampionat nastavlja za dve nedelje kada u Basket siti stiže ekipa Vršca.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić, Mitrović, Prlja 22 (5sk 2as 4ukl), Bogićević 12 (3sk 4as), A.Katanić 13 (7sk 3as), Ćirić, Dešić, Naumčev 2, Bojović 6 (4sk 2ukl), Čubra, Đorđević 10 (17sk 3as), Mišeljić. Trener: Dragan Vuković.