Košarkašice Crvene zvezde ubedljivim trijumfom u Boru pred 2.000 gledalaca krenule su u odbranu titule šampiona Srbije.

U 1.kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, crveno-bele su savladale ŽKK Bor 82-56 (21-13, 22-15, 15-9, 24-19). Najefikasnije su bile Bogićević i Naumčev sa 19 poena.

Uspevala je ekipa Bora da do samog kraja prve četvrtine održi egal utakmicu, ali je serijom kapitena Aleksandre Katanić 6:0 Zvezda obezbedila plus od osam poena na kraju prvih deset minuta.

Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini. Bor je uspevao da drži priključak za šampionom Srbije do finiša, ali je sa dve brze serije Crvena zvezda na odmor otišla sa 15 poena prednosti.

U trećoj četvrtini izabranice Dragana Vukovića su bez problema kontrolisale tok igre i rezultata, pa su pred poslednjih 10 minuta imale prednost od 21 poena. Najveću razliku Crvena zvezda je imala u 37.minutu posle poena Snežane Bogićević, 80-47. U finišu meča domaćin je uspeo da spusti minus na 26 poena rzlike i postavi konačnih, 82-56.

Bitno je istaći da je hala u Boru bila puna i da su crveno-bele imale podršku navijača, koji su našli svoje mesto među 2.000 gledalaca.

Bogićević i Naumčev najefikasnije sa po 19 poena. U narednom kolu Zvezda dočekuje Beočin, a već u sredu sledi duel protiv Istanbula u ovkiru 2.kola BTravel WABA lige.

KKŽ Crvena zvezda: Prlja 8, Bogićević 19 (9sk 2as 2ukl), A.Katanić 7 (2as 1blk), Ćirić (1sk 1blk), Đokić, Jovanović 7, Stjepanović 11 (4sk 2as 3ukl), Tešić, Bojović 2, I.Katanić 2, Đorđević 7 (3sk 1as 1blk)