Košarkašice Crvene zvezde ostvarile su još jednu sigurnu pobedu u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. U 17. kolu savladan je Spartak iz Subotice rezultatom 99-66 (18-16, 24-21, 28-13, 26-16).

Subotičanke su pružile jak otpor u prvom poluvremenu, zahvaljujući internacionalki iz SAD na centarskoj poziciji, Arlesiji Mors. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 42-37 u korist osvajača duple krune.

Crveno-bele su u trećem periodu prelomile meč u svoju korist, a do kraja meča samo povisile razliku do konačnih +30, 96-66. Marija Prlja je predvodila Zvezdu do 17. trijumfa u prvenstvu Srbije – 16 poena, po 6 asistencija i ukradenih lopti. Aleksandra Katanić je postigla 14 poena, Ivana Katanić 13, a još jednu zapaženu partiju pružila je Biljana Stjepanović – 11 poena uz 7 skokova i 6 asistencija.

Trener Dragan Vuković je ravnopravno podelio minutažu, sve devojke su dobile priliku. U narednom kolu Zvezda gostuje ekipi Radivoj Korać.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 13 (2ukl), Stjepanović 11 (7sk 6as 1ukl), Tešić, Prlja 16 (4sk 6as 6ukl) – indeks 27, Bogićević 8 (2ukl), Zukanović 2 (6sk), A.Katanić 14 (5sk 3as 6ukl), Đokić 3, Naumčev 10 (2as), Bojović 2, Đorđević 8 (9sk 2as), Jovanović 9 (2sk 5as).