Звездашице једва чекају реванш са ПАО

Пред кошаркашицама Црвене звезде је важан меч, црвено-беле испраћају календарску 2025.-у и европску полусезону реванш сусретом са Панатинаикосом у оквиру првог кола плеј офа ФИБА Еврокупа.

Екипа Марине Маљковић у четвртак, 18. децембра од 18 часова у Хали спортова “Ранко Жеравица” дочекује грчког представника и јури разлику већу од девет поена. Први дуел, одигран пре недељу дана у Атини, завршен је резултатом 85:76.

Наше девојке су упркос поразу пред френетичном грчком публиком  показале да могу да се носе са опасним ривалкама. Очекује се да у реваншу у четвртак на домаћем паркету пруже добру игру и остваре жељени резултат и пласман у осмину финала реномораног такмичења.

Црвено-беле имају огроман мотив, а надају се и подршци навијача, која им је преко потребна. 

– Пред нама је изузетно важна утакмица са Панатинаикосом, снажним и искусним противником. На првој утакмици на њиховом терену нисмо успеле да остваримо победу, што нам сада даје додатни мотив – истиче Марта Митровић, српска репрезентативка и поуздани крилни центар Црвене звезде.

Саиграчице и Марта добро знају какав их изазов очекује.

– Свесне смо квалитета противница, али исто тако верујемо у сопствену снагу и енергију пред домаћом публиком. Овом приликом оне долазе код нас, на наш терен, где желимо да наметнемо ритам од првог минута игре.

Задатак није лак, али Звездашице верују у коначан успех и пролаз у осмину финала Еврокупа.

– Очекује нас тешка борба, али циљ је јасан – укупна победа. Позивамо навијаче да буду наш шести играч и помогну нам да остваримо важан тријумф – поручује Марта Митровић.

Подсетимо, наше кошаркашице су у нокаут фазу ушле као непоражени лидер групе Е са скором 6-0, а Панатинаикос је био другопласирани у групи Г са учинком 4-2.