Kadetkinje KKŽ Crvena zvezda Kombank ostvarile su novu, ubedljivu 13. pobedu u 14.kolu Triglav ženske kadetske lige, na gostovanju OKK Ivanjica 84-57 (15-10, 26-24, 26-6, 16-17).

Veliki broj utakmica ovog vikenda uslovio je da trener Nemanja Planojević na poslednjem turniru WABA lige pruži priliku mlađim igračicama koje nastupaju u ligi Beograda, a u Ivanjici je Zvezda nastupila sa generacijom u koju se polažu velike nade.

Domaća ekipa je pružila jak otpor u prvom poluvremenu, imala početnu prednost (6-4), ali su crveno-bele zvezdice mini serijom 5-0 preuzele vođstvo i prvu četvrtinu završile sa pet poena na svom kontu, i pored propuštenih prilika, (10-15). Druga četvrtina je bila veoma efikasna, Dunja Zečević je briljirala, bila je veoma šuterski raspoložena i vrlo brzo donela prvu dvocifrenu prednost, a Zvezda na poluvreme otišla sa 41-34.

U trećoj četvrtini Crvena zvezda je prelomila utakmicu, bila sigurna u oba pravca, odigrala energično, a Dunja Zečević i Marija Avlijaš predvodile ekipu do novog trijumfa. Poslednji period igre trener Planojević je iskoristio da pruži većini igračica priliku, zbog manje povrede nije ulazila Jovana Spasovski, dok je Anđela Ulemek igrala u duleu protiv Maribora. Zvezda je zasluženo trijumfovala u hali “Crnjevo” 83-57.

Dunja Zečević najefikasnija sa 27 poena, Marija Avlijaš je ubacila 23, Miljana Ćaćić 9.

Zvezda u narednom kolu gostuje u Novom Sadu, ekipi Novosadske ŽKA, a već sutra igra protiv Celja poslednji duel za ovosezonsko učešće u WABA ligi.

KKŽ Crvena zvezda: Marković 2 (3sk), Ulemek, Kecman 4 (3sk), Ivanović 4 (5sk 2as), Zečević 27 (7sk 3ukl 3blk), Matić 6 (2sk 2as), Spasovski, Avlijaš 23 (8sk 6ukl), Kovačević 5 (6sk 3as 4ukl), Puzić 2 (4sk), Ćaćić 9 (8sk 3as 1blk), M.Janković 1 (3sk). Trener: Nemanja Planojević