Košarkašice Crvene zvezde ubedljivo su savladale ŽKK Triglav iz Kranja u zaostaloj utakmici 14.kola WABA lige u Železniku, 89-73 (22-21, 23-28, 28-12, 16-12) i stigle do devete pobede u regionalnom takmičenju.

Na taj način Crvena zvezda ima priliku da već sutra pobedom protiv poslednjeplasirane ekipe Trešnjevke obezbedi plasman na Fajnal for drugu godinu uzastopno.

Izabranice trenera Dragana Vukovića su u trećoj četvrtini prelomile utakmicu u svoju korist i slomile otpor slovenačkog predstavnika. Snežana Bogićević je odigrala najefikasniju utakmicu sezone, u prvom poluvremenu je bila Zvezdin pokretač, a u nastavku je uz pomoć Ivane Katanić i Mine Đorđević “dotukla” protivnika.

Gošće su otvorile utakmicu sa četiri trojke, Zvezda je pogađala sa distance, Bogićević je postigla 11 od 13 Zvezdinih poena, Lejla Omerbašić održavala prednost Triglava do sredine prvog intervala (13-16). Mina Đorđević je mini serijom vodila do izjednačenja, Ivana Katanić i Milica Bojović do prednosti na kraju prvih deset minuta. Triglav je prvu četvrtinu završio sa pet uspešnih pokušaja van linije 6,75 (5/11), realizaciju je pokvario u finišu. U poslednjih tri minuta nismo videli poene, Zvezda je imala 22-21 pred ulazak u drugi period.

Rebeka Abramovič je ponovo dovela Triglav u vođstvo, da bi iskusni plejmejker Katarina Ristić sa dve uzastopne trojke donela i maksimalnu prednost šampionu Slovenije, sedam poena razlike, 31-38. Zvezda je uspela mini serijom da priđe na koš zaostatka, ali Ristićeva novom trojkom odbila nalet crveno-belih (38-43). Milina Mišeljić je zadržala priključak trojkom, a Prevodnik iskoristila dva slobodna bacanja u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za prednost Triglava pred odmor, (45-49).

Dame sa Malog Kalemegdana su bile svesne važnosti ovog susreta pa su veoma motivisane izašle na parket dvorane u Železniku na drugo poluvreme. Usledila je furiozna serija koja nije ostavila prostora gošćama da odbrane Zvezdi nalet. 16-2 do sredine trećeg kvartala za dvocifrenu prednost srpskog šampiona, (62-51). Ristićeva je trojkom pokušala da da nadu svojoj ekipi, koju je odmah ugasila Ivana Katanić na drugoj strani istom merom i pokrenula novu seriju 8-0, 70-54. Do kraja 30.minuta ponovo u glavnim ulogama Ivana Katanić i Katarina Ristić, trojka na obe strane za 73-61 pred posledi period. 28 poena je postigla Crvena zvezda u trećoj četvrtini.

Milica Bojović je bila glavni akter početka poslednjih deset minuta. Serija 11-2, njenih 8 poena. Zvezda je je u serijama postizala poene, stigla do maksimalne prednosti od 24 razlike (89-65), koju je ekipa Triglava smanjila do kraja susreta serijom 8-0, za konačnih 89-73. U poslednja dva minuta trener Dragan Vuković je pružio priliku svim igračicama.

Snežana Bogićević sa 26 poena najefikasnija, Zvezdin lider po broju poena i skokova Mina Đorđević 21, Ivana Katanić je ostvarila dabl-dabl – 18 poena i 10 asistencija,

Crvena zvezda je trenutno druga na tabeli sa učinkom od 9 pobeda i 2 poraza i u slučaju pobede sutra (19:30) protiv Trešnjevke biće siguran putnik na F4 WABA lige.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 8 (5sk 2ukl), Čubra, Tešić, Bogićević 26 (3sk 2as), Zukanović, A.Katanić 1 (2sk 3as 2ukl), I.Katanić 18 (4sk 10as 2ukl), Dešić, Bojović 12 (5sk 3as 1blk), Đorđević 21 (6sk 3as 3ukl 1blk), Mišeljić 3 (2sk 1as 2ukl), Vulović.